Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Pod příslušnými štítky zde najdete pozvánky na jednání MAP, první stručné informace o výsledcích z jednání, informace o plánovaných i proběhlých vzdělávacích akcích, stručné články o nejnovějších krocích v projektu, upozornění na změny v projektu a další důležité informace.

Aktivity škol pro veřejnost - Otevřeno pro vzdělání

Vzdělávací akce, besedy

Štítky:

Zážitková ochutnávka FIE a metody zprostředkovaného učení pro rodiče a učitele

Datum konání: 22. 7. 2021 - 23. 7. 2021

Ve čtvrtek 22. července proběhla v přátelské atmosféře akce Jednodenní ochutnávka Feuersteinova instrumentálního obohacování a v pátek 23. července kurz Jak učit český jazyk aneb Jak na domácí přípravu dětí metodou zprostředkovaného učení. Lektorkou obou vzdělávacích akcích  byla Mgr. Kateřina Židů, která je v rámci projektu MAP zapojena i do aktivity místních lídrů. Podrobnosti najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 26. 7. 2021 20:22
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Letní kempy 2021 s podporou MŠMT

Datum konání: 1. 7. 2021 - 31. 8. 2021

Během letních prázdnin proběhne 9 letních kempů s podporou MŠMT, z toho 4 kempy proběhnou pro žáky ZŠ Vysoké Veselí a 5 kempů pro žáky ZŠ Dětenice. Podrobnosti najdete po rozkliknutí článku. "Realizace Letních kempů byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy."

Více

Publikováno 24. 7. 2021 21:41
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Základní škola Radim se představuje v novém videu

Datum konání: 2. 7. 2021

Nové video k prezentaci škol v rámci aktivity Otevřeno vzniklo i za základní školu v Radimi. Video, do jehož přípravy se zapojili nejen učitelé a žáci, ale i jejich rodiče, najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 2. 7. 2021 12:20
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Jak se učí anglicky na MŠ J. Š. Kubína? Nahlédněte skrze video do kroužku angličtiny

Datum konání: 30. 6. 2021

Dvě videa prezentující kroužek angličtiny na MŠ J. Š. Kubína v Jičíně připravily jako inspiraci pro další učitele mateřských škol, i pro rodiče dětí, paní učitelky Jitka Štěrbová a Romana Bittner. Podívejte se, jak se děti hravou formou učí angličtinu - videa najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 2. 7. 2021 11:49
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

ZŠ Bodláka a Pampelišky zve na Literární toulky po Jičíně a okolí

ZŠ Bodláka a Pampelišky zve všechny zájemce o literaturu a historii k procházce po Jičíně. Potřebovat budete aplikaci, která Vás provede jednotlivými zastaveními a dozvíte se nové informace o osobnostech spjatých s Jičínem nebo si vyzkoušíte svou pozornost v připraveném kvízu. Akce je spuštěna od 22. června. Více informací najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 23. 6. 2021 14:30
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nahlédněte do MŠ Fügnerova prostřednictvím nového videa Od kostiček po písmenka

Od kostiček po písmenka, takový nese název nové video, na kterém se představuje MŠ Fügnerova, Jičín a které vzniklo s podporou našeho projektu v rámci aktivity Otevřeno. Premiéru mělo na včerejším programu pro rodiče, zřizovatele a partnery školy v Porotním sále jičínského zámku a na Youtube se na něj teď mohou podívat všichni, které zajímá, jak to ve školce vypadá, s jakými pomůckami zde pracují a jaké aktivity s dětmi realizují. Video najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 23. 6. 2021 14:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

MŠ Fügnerova představuje soubor výletů pro rodiny s dětmi Kolečko kolem Jičína

Datum konání: 29. 6. 2021

MŠ Fügnerova připravila pro rodiny s dětmi soubor výletů za poznáním, historií i pohybem v okolí Jičína. Představí je na setkání, ke kterému jste srdečně zváni - na zahradě školky v úterý 29. června od 16:30 hodin. Vyrazit na výlety a poznat pověsti, které jsou s vybranými místy spjaty, pak může kdokoliv, stačí si stáhnout průvodce a mapu. Více informací najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 22. 6. 2021 10:48

Sešla se PS pro čtenářskou gramotnost, rezonovalo téma přijímacích zkoušek na SŠ

Datum konání: 8. 6. 2021

V úterý 8. června proběhlo poslední setkání pracovní skupiny v tomto školním roce, a sice PS pro čtenářskou gramotnost. Důležitým tématem bylo přijímací řízení na SŠ - jeho kritéria i připravenost žáků. Diskuze ale proběhla i k rámcovému vzdělávacímu programu a dalším tématům. Nechybělo ani sdílení, tentokrát tipů na literaturu pro děti i dospělé. Více informací o setkání najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Lenka Veselá Publikováno 10. 6. 2021 12:38
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

MŠ Libošovice pořádá setkání mateřinek Cesta kolem světa aneb Letem světem

Datum konání: 9. 6. 2021

MŠ Libošovice zve děti z MŠ Markvartice a MŠ Sobotka na společnou naučně-zábavnou stezku okolo Humprechtu. Akce Cesta kolem světa aneb Letem, světem, která je součástí aktivity Otevřeno, se uskuteční ve středu 9. června 2021. Pozvánku najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 4. 6. 2021 16:01
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Putování za pověstmi Jičínska - vyjdete se s žáky 5. - 9. tříd na stezku od ZŠ Husova

Datum konání: 14. 6. 2021 - 25. 6. 2021

ZŠ Husova zve školy z Jičína a okolí na Putování za pověstmi Jičínska! Venkovní procházková stezka pro poučení i pobavení je připravena pro třídy či skupinky žáků 5. - 9. ročníků ZŠ a zúčastnit se jí můžete od 14. do 25. června. Po registraci skupinek dostanete vytištěné všechny potřebné materiály a ti, co hru úspěšně dokončí, budou zaraženi do slosování o drobné ceny. Více informací o putování, které je součástí aktivity Otevřeno, najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 3. 6. 2021 9:35
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář