Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Noc vědců v Centru přírodních věd - Hvězdárně Jičín

Noc vědců v Centru přírodních věd - Hvězdárně JičínDatum konání:
30.9.2022

Centrum přírodních věd - Hvězdárna Jičín vás zve v pátek 30. 9. 2022 od 16:00 hodin na akci Noc vědců

Letošní Noc vědců proběhne na téma: VŠEMI SMYSLY

Na Sluneční zahradě u hvězdárny bude od 16:00 probíhat doprovodný program na téma všemi smysly.

Čich, zrak, chuť, hmat a sluch vnímáme smyslovými orgány, které mají své slabiny, přijďte zjistit jak jsou na tom ty vaše. Můžete si vyzkoušet, jak čtou lidé bez zraku, jak chutnají věci bez čichu, jak vypadá zvuk, či jak se chová kapalina která neteče. Na místě bude kromě desítky fyzikálních pokusů, také dílna k výrobě krasohledu. Na terase hvězdárny budou připraveny dalekohledy pro pozorování objektů ve dne. Pokud bude jasná obloha bude možnost pozorovat, skoro čtvrtinu Měsíce a také aktivitu Slunce. 

Od 19:00 začíná v přednáškovém sále hvězdárny odborná přednáška na téma “desatero smyslů”, kterou povede Prof. Ing. Jaroslav Petr, DrSc.
Svět vnímáme prostřednictvím smyslů. Ty se zdaleka neomezují jen na „velkou pětku“ tvořenou zrakem, sluchem, čichem, chutí a hmatem. Smyslů máme mnohem více.  Zvířecí smysly se od těch našich často dramaticky liší a živočichové proto mohou vnímat svět úplně jinak než my. Pes žije ve světě pachů, paúhoř ve světě elektrických polí a netopýr vidí ušima. Vydejme se na krátkou exkurzi do říše smyslů. Je plná překvapení. 
Přednáška je vhodná pro děti od 10 let.

Podrobnosti k akci naleznete na www.hvezdarnajicin.cz a více informací o Noci vědců, která probíhá na různých místech ČR na www.nocvedcu.cz.

Akce je pořádána v rámci aktivit Otevřeno projektu MAP pro ORP Jičín II.

noc vedcu_plakát.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů