Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Setkávání pracovních skupin v novém školním roce odstartovala PS Matematická gramotnost

Setkávání pracovních skupin v novém školním roce odstartovala PS Matematická gramotnostDatum konání:
29.9.2022

Další školní rok se pomalu rozjíždí a s ním i setkávání členů pracovních skupin. V úterý 13. 9. se sešli členové pracovní skupiny na podporu matematické gramotnosti, kteří mohli jako první vyzkoušet nové prostory v 1. patře arkádového nádvoří. Učebna poskytuje potřebné zázemí jako je kuchyňka a toalety. Významně se tak pro všechny zvýšil komfort.

I v úvodu letošního roku se pedagogové musí vypořádat s přílivem ukrajinských žáků. Jedním z problémů je jazyková bariéra i určitá nejistota, jak dlouho žáci ve třídě setrvají. Někteří, zejména nově příchozí žáci, jsou zařazeni do výuky českého jazyka a do své kmenové třídy se někdy několik měsíců ani nedostanou. Pedagogové mnohdy těžko hledají cesty, jak ukrajinské žáky motivovat k práci.

Nejen matematika byla předmětem diskuse. Do ŠVP školy zařazují tzv. novou informatiku. Pedagogové vedly debaty o tom, zda je celý koncept dobře promyšlený. Učitel, který má plný úvazek jen těžko hledá čas na další vzdělávání a přípravu, aby mohl kvalitně informatiku učit. Není zde dostatečná podpora. Dalším problémem je velmi nákladné pořízení IT technologií a mnohdy i jejich nedostupnost na trhu.

Závěrečným tématem se stalo směrování dětí devátých ročníků. Většina žáků má tendenci hlásit se na střední školy, ačkoliv jejich výsledky tomu neodpovídají. Učitelé si uvědomují, že je potřeba správně děti namotivovat a ukázat jim, že existují i učební obory, které v dnešní době mají větší prestiž a mnohdy znamenají velmi dobré uplatnění na trhu práce.

Členové pracovní skupiny na podporu matematické gramotnosti se letos setkají ještě jednou, a to v úterý 8.11. od 16 hodin.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů