Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Pod příslušnými štítky zde najdete pozvánky na jednání MAP, první stručné informace o výsledcích z jednání, informace o plánovaných i proběhlých vzdělávacích akcích, stručné články o nejnovějších krocích v projektu, upozornění na změny v projektu a další důležité informace.

Aktivity škol pro veřejnost - Otevřeno pro vzdělání

Vzdělávací akce, besedy

Štítky:
Pozvánka na jednání Pracovní skupiny Základní vzdělávání

Datum konání: 24. 4. 2017

Vedoucí Pracovní skupiny Základní vzdělávání Mgr. Blanka Kalátová Lisá zve členy PS II na jednání, které proběhne v pondělí 24. dubna od 15:00 na ZŠ Železnická v Jičíně. Na setkání jsou též zváni členové PS Neformální a zájmové vzdělávání a PS Vzdělávání pedagogů a management škol, kteří se chtějí vyjádřit k některému z bodů programu jednání. Celý text pozvánky najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 14. 4. 2017 12:21
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nabídka volného pracovního místa

Základní škola Slatiny nabízí volné pracovní místo pro učitele 1. stupně základní školy. Více informací naleznete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 6. 4. 2017 19:45
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Praktické semináře i ukázkové hodiny, to vše přinesl měsíc březen pedagogům našeho regionu

V měsíci březnu proběhlo hned několik setkání v rámci aktivit "Sdílej svoji zkušenost". Inspiraci ke své praxi mohli pedagogové z ORP Jičín načerpat v oblastech předškolního vzdělávání, žákovského parlamentu na základních školách a matematiky podle metody prof. Hejného. Jak tyto aktivity probíhaly se dozvíte po rozkliknutí článku. Nechybí ani fotogalerie.

Více

Publikováno 20. 3. 2017 17:40
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nabídka vzdělávacích aktivit MAP na duben 2017

Dovolujeme si Vám nabídnout vzdělávací aktivity, které jsme pro Vás připravili na měsíc duben 2017. Jako host přijala pozvání pro tento měsíc PhDr. Lidmila Pekařová, se kterou jsme připravili setkání pro odbornou i širokou veřejnost. Pro velký zájem vyhlašujeme opakování aktivity ukázkových hodin matematiky prof. Hejného. V nabídce také mimo jiné najdete první setkání v rámci nové aktivity "Sdílej svoji zkušenost", tzv. EduCoffee. Kompletní nabídku zobrazíte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 12. 3. 2017 22:45
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

V nabídce aktivit se nově objevuje setkávání zvané EduCoffee

V území ORP Jičín se dosud chyběla platforma, na základě které by se mohli pedagogičtí profesionálové a zájemci z řad veřejnosti setkávat. Nabízíme podporu takové platformě, protože jednou z vizí projektu MAP je posílit kooperaci a spolupráci lidí v oblasti vzdělávání. Setkávání v rámci "Sdílej svoji zkušenost" koncipujeme ve dvou formách, jednou z nich jsou i nově zavedená EduCofee. Co toto slovo znamená a jaká setkávání nabízíme se dozvíte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 12. 3. 2017 20:00
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Program s Mgr. Hubatkou 8. března byl zrušen ze strany lektora

S politováním oznamujeme, že Mgr. Hubatka se dne 3. března z osobních důvodů omluvil z účasti na programu 8. března a jsme proto nuceni zrušit seminář pro pedagogy, neformální diskuzi i odpolední besedu pro veřejnost. Za vzniklou situaci se omlouváme a doufáme, že nám i nadále zachováte přízeň.

Více

Publikováno 3. 3. 2017 20:51
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Pedagogové a ředitelé se zúčastnili dalšího semináře na téma formativní hodnocení

Datum konání: 22. 2. 2017

Poslední únorovou středu proběhl v prostorách K-klubu další seminář na téma formativní hodnocení, tentokrát s Mgr. Miroslavou Paličkovou z Jaroměře, která se aktuálně zabývá problematikou využití formativního hodnocení v rámci prevence poruch chování. Řeč však byla i o vlivu tradičního sumativního hodnocení na žáky nadané, nebo například o tom, jak důležité je naučit se chápat chybu jako jeden z nejdůležitějších prostředků vzdělávání. Více informací čtěte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 27. 2. 2017 22:02
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Lidmila Pekařová zavítá do Jičína s tématem "Tresty, odměny a sociální týrání dětí"

Klinická psycholožka, emeritní primářka a autorka knihy "Jak žít a nezbláznit se", jejíž přednášky o výchově a partnerském soužití patří mezi vůbec nejnavštěvovanější u nás, zavítá ve středu 19. dubna do Jičína. Tématem semináře pro širokou veřejnost bude: Tresty, odměny a sociální týrání dětí. Kromě semináře proběhne s doktorkou Pekařovou i beseda určená pro jičínské pedagogy, lektory, vychovatele a všechny ty, kteří pracují v oblasti vzdělávání na Jičínsku.

Více

Publikováno 21. 2. 2017 20:25
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Informace k zápisům do MŠ a ZŠ 2017/2018 v Jičíně

Novela školského zákona z roku 2016 přinesla řadu změn týkající se zápisů do mateřských i základních škol. Posunuty jsou termíny přijímání dětí a u předškoláků platí nově povinnost zápisu do MŠ již pětiletých dětí. Mateřské školy získaly také nově spádové obvody, dle kterých jsou přijímané děti rozděleny do pěti školek. Obvody byly ještě na základě připomínek občanů upraveny. Kompletní informace včetně rozdělení obvodů čtěte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 19. 2. 2017 16:37
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Pozvánka na semináře krajské hospodářské komory v Jičíně

Dovolujeme si Vás pozvat na kulaté stoly, které pro Vás v únoru připravila Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje a Okresní správa sociálního zabezpečení Jičín.

Více

Publikováno 8. 2. 2017 18:40
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář