Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Pod příslušnými štítky zde najdete pozvánky na jednání MAP, první stručné informace o výsledcích z jednání, informace o plánovaných i proběhlých vzdělávacích akcích, stručné články o nejnovějších krocích v projektu, upozornění na změny v projektu a další důležité informace.

Aktivity škol pro veřejnost - Otevřeno pro vzdělání

Vzdělávací akce, besedy

Štítky:
Přejeme krásný Den učitelů!

Datum konání: 28. 3. 2021

Všem našim milým učitelkám a učitelům přejeme krásný sváteční den. Ať Vás Vaše poslání stále naplňuje radostí! Jsme rádi, že Vás máme.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 28. 3. 2021 11:30
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Značka "Lesní svět" nabízí interaktivní vzdělávací prvky a hry o přírodě

„Objevujte přírodu hravě“, to je moto firmy, která pod značkou "Lesní svět" nabízí šest let interaktivní prvky, učební pomůcky a motivační předměty posilující přírodní inteligenci děti i dospělých. S jejich nabídkou se můžete seznámit v následujícím článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 27. 3. 2021 14:24
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

PS pro rovné příležitosti se rozrostla o člena z oblastní charity,řešila se i swot analýza

Datum konání: 23. 3. 2021

V úterý 23. března proběhlo další setkání PS pro rovné příležitosti. Ta mezi sebou přivítala hosta - zástupkyni z Oblastní charity, Jičín, paní Janu Mrázkovou, která se rozhodla do činnosti skupiny zapojovat i nadále a stala se jejím novým členem. Kromě představení aktivit, kterými jičínská charita podporuje rodiny s dětmi během distanční výuky, byla na programu setkání i tvorba swot analýzy k tématu rovných příležitostí v území. Více informací najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Lenka Veselá Publikováno 27. 3. 2021 14:08
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Děti rozdávají radost seniorům. I to je aktivita Otevřeno.

Datum konání: 23. 3. 2021

V rámci aktivity Otevřeno vznikají také projekty spolupráce škol s domovy pro seniory. Protože osobní návštěva dětí v těchto zařízeních stále není možná, využívají alespoň formu dárečků, dopisů nebo videopozdravů. Žáci ze ZŠ Husova potěšily klientky jičínského domova na svátek MDŽ, další aktivity se již chystají pro seniory v Milíčevsi nebo Libáni - a tím zdaleka nekončíme. Více o dozvíte po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 23. 3. 2021 18:00
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Strategické plánování i sběr potřeb škol - hlavní témata včerejšího setkání koordinátorů

Datum konání: 18. 3. 2021

Ve čtvrtek 18. března odpoledne proběhlo online setkání koordinátorů plánování, kterého se zúčastnilo na třicet zástupců základních a mateřských škol v našem území. Věnovali jsme se na něm tématu strategického plánování na školách a také opětovnému sběru potřeb škol pro potřeby projektu MAP. Pro zopakování toho nejdůležitějšího, i pro ty, kteří se setkání nemohli zúčastnit, jsme připravili krátké shrnutí v následujícím článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 19. 3. 2021 17:56
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Blíží se další setkání PS pro rovné příležitosti

Datum konání: 23. 3. 2021

V úterý 23. března jsou zváni všichni členové PS pro rovné příležitosti na další online setkání. Hostem tentokrát bude Alena Pudlowská, vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí v Jičíně. Pozvánku na setkání najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 18. 3. 2021 17:18
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zveme Vás na další virtuální prohlídku školy. Tentokrát se podíváme do Úlibic

Datum konání: 15. 3. 2021

Další škola, do které se můžeme podívat díky aktivitě Otevřeno je Soukromá základní a mateřská škola, Úlibice. Prostřednictvím videa a fotografií nám školu představí sami žáci, ale i paní ředitelka. Na video se můžete podívat po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 15. 3. 2021 14:45
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Jak motivovat žáky ke čtení? I o tom se hovořilo na setkání PS pro čtenářskou gramotnost

Datum konání: 9. 3. 2021

Minulý týden proběhlo další setkání PS pro čtenářskou gramotnost. Zúčastnilo se ho devatenáct pedagogů z mateřských, základních i středních škol. Hovořilo se o nových formách čtenářských deníků, motivaci žáků ke čtení i o problémech, které se objevují při přestupu žáků na střední školu. Více o tom, jak setkání probíhalo, se dozvíte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 15. 3. 2021 14:31
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Členové PS pro čtenářskou gramotnost jsou zváni na další setkání

Datum konání: 9. 3. 2021

V úterý 9. března proběhne další online setkání členů pracovní skupiny pro rozvoj čtenářské gramotnosti. Jeho program a možnost k potvrzení účasti najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 4. 3. 2021 18:37
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Jak to vypadá na jičínské "Čtyřce"? Život na škole přibližuje video s prvňáčky

Datum konání: 2. 3. 2021

V rámci aktivity Otevřeno podporujeme školy v natáčení videí, která přiblíží život na škole v době, kdy ji nelze navštívit osobně. Videa jsou určena nejen pro rodiče a prarodiče samotných žáků, ale především předškolákům a jejich rodičům, kteří se ani letos nebudou moci zúčastnit tradičních dnů otevřených dveří. První takové video natočili na ZŠ Železnická v Jičíně a podívat se na něj můžete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 2. 3. 2021 10:28
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář