Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Setkání pracovní skupiny pro čtenářskou gramotnost s účastí 1. místostarosty

Setkání pracovní skupiny pro čtenářskou gramotnost s účastí 1. místostarostyDatum konání:
8.3.2022

Jičínskou hvězdárnu zaplnili členové pracovní skupiny na podporu čtenářské gramotnosti. V úterý 8. 3. se sešlo 17 členů. Pozvání na setkání přijal také zástupce města, 1. místostarosta P. Hamáček, který má ve své gesci mimo jiné i školství. V úvodní části P. Hamáček nastínil nejbližší investiční plány, co se týká samotných budov zejména základních škol. Také se vyjádřil k aktuální situaci možného přílivu ukrajinských žáků do škol. Povinnou předškolní výuku zajistí MŠ Větrov, pro děti z 1. až 9. stupně ZŠ je určena 1. ZŠ 17. listopadu Jičín a odpolední volnočasové aktivity zajistí K-klub společně se Základní a praktickou školou v Soudné. Město Jičín zatím neeviduje velkou poptávku ze strany ukrajinských rodičů. Následně P. Hamáček zodpovídal dotazy učitelů.

Zástupkyně SPC Jičín J. Stuchlíková otevřela téma alternativního vzdělávání na Jičínsku, které má podporu i ze strany města. Jedná se o Montessori vzdělávání, které by v ideálním případě mohlo být spuštěno v září 2023 při jedné základní škole v Jičíně. Důležitý je zájem rodičů. V průběhu dubna proběhne seminář, kde se zájemci mohou seznámit se základními principy Montessori.

B. Podhajská pozvala kolegy na plánovanou akci, která proběhne v květnu v rámci „jarního literárního festivalu“, který pořádá jičínská knihovna. Jedná se o scénické čtení, které je určeno pro děti předškolního, základního a dle zájmu i středoškolského stupně. Na této akci se bude finančně spolupodílet MAP. V průběhu nejbližších týdnů bude spuštěno přihlašování. (Sledujte stránky knihovny Jičín a MAP.)

Další setkání se uskuteční 16.6.2022 od 16 hodin.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů