Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zásobník metod první pomoci pro asistenty pedagoga tématem setkání PS Asistenti pedagoga

Zásobník metod první pomoci pro asistenty pedagoga tématem setkání PS Asistenti pedagogaDatum konání:
6.2.2024

V úterý 6. 2. ožil zámek setkáním pracovní skupiny asistentů pedagoga. Sešlo se 21 členů z různých škol z ORP Jičín. V úvodu setkání se přítomní dozvěděli, jaké hlavní úkoly je čekají. Jedná se mimo jiné o aktivity vedoucí k rozvoji potenciálu každého žáka, sdílení a předávaní zkušeností, šíření dobré praxe, ale také náhled na digitální gramotnost. Je třeba popřemýšlet, jak by se PS AP mohla podílet na aktivitách v rámci škol a aktivity zaměřené na spolupráci mezi školami a jinými zařízeními.

V minulém období vznikla poptávka na vytvoření tzv. „zásobníku metod první pomoci pro asistenty pedagoga“. Současná skupina ho bude mít za úkol definovat, strukturovat, tak aby mohl být ke sdílení do škol. V. Brychtová (SPC) nabídla, že připraví na příští setkání vhled do zpráv, které vystavují PPP a SPC, tak aby jim asistenti pedagoga rozuměli. Další součástí by mohl být komunikační deník, příklady dobré praxe v oblasti komunikace mezi rodičem a pedagogem a portfolio žáka.

V závěru setkání zvolili členové PS vedoucí I. Lohrovou. Další setkání se uskuteční v úterý 9.4.2024 od 16.00 hodin.

   IMG_6517.jpg   IMG_6518.jpg   IMG_6519.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů