Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Rozložení pracovních skupin pro projekt MAP IV tématem PS Místní lídři

Rozložení pracovních skupin pro projekt MAP IV tématem PS Místní lídřiDatum konání:
15.11.2023

Ve středu 15. 11. se sešli členové pracovní skupiny Místní lídři. Jejich hlavním úkolem bylo definovat rozložení pracovních skupin pro projekt MAP IV, který bude navazovat na stávající MAP III. Projekt bude zahájen v lednu 2024 a jeho realizace bude probíhat do 31.12.2025. Do projektu se zapojili všechny školy z ORP Jičín kromě jedné. Celkový rozpočet činí 8.600.000,- Kč.

V rámci projektu budou podporovány aktivity jako je „Otevřeno“, které již známe z předchozích let. Dále pak se zaměříme na wellbeing na školách, vzdělávání a zážitkové programy v území MAP. V rámci projektu je definován administrativní i odborný tým, který se na projektu bude podílet a zajišťovat jeho chod.

Místní lídři po společném diskutování navrhli následující rozložení pracovních skupin (PS). Povinné budou PS Financování, PS pro rovné příležitosti, PS pro podporu moderních didaktických forem vedoucích k rozvoji klíčových kompetencí (Moderní didaktické formy). K této PS budou podskupiny PS Humanitní, PS Technická, PS Kreativní a PS Mateřské školy. Volitelné pracovní skupiny budou PS Výchovní poradci a metodici prevence a PS Asistenti pedagoga.

Hlavním cílem pracovních skupin bude vedení dětí ke klíčovým kompetencím pomocí moderních didaktických forem, kam můžeme zařadit např. badatelskou, projektovou výuku, činnostní učení nebo výuku venku.

V průběhu prosince obdrží stávající členové pracovních skupin a koordinátoři na školách dotazník, kde budou moci vyplnit svůj zájem o práci ve skupině dle svého výběru a zájmu. Příp. se můžete hlásit na e-mailu: pracovni-skupiny-map@otevrenezahrady.cz.

IMG_4444.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů