Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Metoda Instrumentálního Uvědomování tématem PS pro rovné příležitosti

Metoda Instrumentálního Uvědomování tématem PS pro rovné příležitostiDatum konání:
21.11.2023

Úterý 21. 11. proběhlo poslední setkání pracovní skupiny rovné příležitosti v tomto kalendářním roce. M. Otrubová sdílela se svými kolegy zkušenosti s Metodou Istrumentálního Uvědomování, která vychází z Feuersteinova Instrumentálního Obohacování.

Metodu lze využít při práci s dětmi předškolního věku až po seniory. Práce může být individuální i skupinová. Jedná se o nehodnotící metodu, což je první krok k tomu, aby děti lépe spolupracovaly a fungovaly. Odpadá strach z chyby. Základem je posilování kognitivních funkcí. Metoda je vhodná pro všechny děti. Přítomní sdíleli nadšení M. Otrubové, která nabízí krátkou „ochutnávku“ této metody v rámci dalšího setkání.

L. Nálevka informoval o podpůrné rozvojové skupině pro děti a rodiče, která probíhá pod vedením pracovníků PPP Jičín. Skupina je zaměřena na děti ve věku 8 – 14 let, které mají obtíže s adaptací na nové situace, potýkají se s nejistotou, strachem a obavami nebo mají problémy s navazováním a udržováním vztahů s vrstevníky atd. Paralelně probíhá dětská i rodičovská skupina. Více informací na e-mailu: info@pppjicin.cz.

Další podpůrná skupina pro kluky a holky od 12 - 18 let je v běhu pod hlavičkou Sasanky Jičín.

Také v mateřských školách se setkávají s obtížnými situacemi díky inkluzi. Např. povinnost přijmout těžce autistické dítě, neboť je „spádové“, ačkoliv  pro něj nemají adekvátní podmínky.

IMG_4479.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů