Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PS pro rovné příležitosti načerpala příklady dobré praxe v ZŠ a MŠ Vysoké Veselí

PS pro rovné příležitosti načerpala příklady dobré praxe v ZŠ a MŠ Vysoké VeselíV úterý 27. 9. se sjeli členové pracovní skupiny na podporu rovných příležitostí v Základní škole a Mateřské škole Vysoké Veselí. První myšlenka navštívit tuto školu vznikla již na jaře. A právě koncem září se realizace povedla. Paní ředitelka se svými kolegyněmi vytvořily velmi příjemné prostředí, které bylo doplněno výborným občerstvením ze školní kuchyně.

Po úvodním slově J. Jiráska převzala slovo paní ředitelka M. Neufussová, která představila svoji školu. V současné době sem dochází na 135 dětí a 2 děti jsou v domácím vzdělávaní. Mottem školy je „škola pro všechny“. Cílem je ukázat, že škola je otevřená pro všechny děti bez rozdílu. Usilují o to, aby je takto vnímala i veřejnost. Škola řeší vlastní existenci. V této lokalitě hodně migrují rodiny, je tady velký podíl romských dětí a z tohoto důvodu někteří rodiče raději vozí své děti do okolních škol. Zároveň je tady velmi slabá dopravní obslužnost.

Ve škole je dobře fungující školské poradenské středisko. Jeden den v týdnu sem dojíždí sociální pedagog. Mají tu obsazené i pozice druhých pedagogů. Ve třídách působí asistenti pedagoga. Ve škole funguje školní družina i knihovna. Škola má k dispozici velkou zrekonstruovanou tělocvičnu.

 Ke škole patří také mateřská škola, která sídlí v nově opravené budově zámku. Její maximální kapacita je 36 dětí ve 2 třídách. Děti mohou trávit čas na velmi dobře vybaveném školním dětském hřišti. Rovněž okolí školy láká k procházkám do přírody.

Bylo to velmi příjemné odpoledne, ač venku bylo chladno. A pro všechny úžasná příležitost nakouknout pod pokličku jedné školy, která řeší nemálo problémů, ale přesto z ní dýchá radost a snaha dát dětem vše, co potřebují ke svému vzdělávání a osobnímu růstu.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří se podíleli na tomto setkání. Další setkání proběhne v roce 2023. Termín bude k dispozici koncem kalendářního roku.

 IMG_8583.jpg   IMG_8584.jpg   IMG_8586.jpg

IMG_8587.jpg   IMG_8588.jpg   IMG_8590.jpg

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů