Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Poslední setkání PS pro matematickou gramotnost v rámci projektu MAP pro ORP Jičín II

Poslední setkání PS pro matematickou gramotnost v rámci projektu MAP pro ORP Jičín IIV úterý 8.11. se v šestnáct hodin sešli zájemci o rozvoj matematické gramotnosti. Jednalo se o poslední setkání pracovní skupiny (PS) v tomto roce. Blížící se konec období inspiroval V. Slepičkovou (vedoucí PS) k jisté rekapitulaci a úvaze, jak kdo vnímá přínos pracovní skupiny pro vlastní rozvoj a zároveň zda ostatní členy svojí přítomností obohacuje. Jakým směrem by se mohla práce ve skupině ubírat? Sama vyjádřila jisté zklamání, že ve skupině nepůsobí více zástupců z mateřských škol, se kterými by mohla sdílet svá témata. Touto cestou vyzýváme pedagogy z mateřinek, aby přišli svoji kolegyni povzbudit.

Velkým tématem je i navázání lepší spolupráce MŠ a ZŠ v oblasti přípravy předškoláků a následně získání zpětné vazby od učitelů prvňáčků na práci mateřských škol.

Členové PS se dotkli také oblasti finanční gramotnosti, která se stává součástí osnov. H. Kubová (ZŠ Bodlák a Pampeliška) nasdílela kolegům, jak kreativně učí své deváťáky poznávat nástrahy v oblasti smluv, financí, rodinného rozpočtu. Žáci mají možnost zažít si reálné situace ze života díky kreativnosti svých učitelů, kteří s nimi uzavírají „smlouvy“, které skýtají mnohé nástrahy.

Také Masarykova obchodní akademie Jičín hledá způsob, jak propojit své studenty s žáky 8. a 9. ročníků ZŠ, aby vzájemná forma spolupráce nebyla pouze na úrovni přednášených informací, ale aby byla interaktivní a z projektu těžili, jak studenti střední školy, tak žáci ze základních škol. T. Charousková (MOA) nabídla prostor k návrhům a hledání společného cíle.

Další setkání pracovní skupiny na podporu matematické gramotnosti se uskuteční po novém roce. Termíny budou známy do konce prosince. Srdečně zveme další zájemce z řad MŠ, ZŠ i SŠ.

Pro zájemce jsou otevřené i další pracovní skupiny: na podporu čtenářské gramotnosti, rovných příležitostí, financování, místních lídrů, pro asistenty pedagoga, pro výchovné poradce a metodiky prevence. Přihlásit se lze na e-mail: pracovni-skupiny-map@otevrenezahrady.cz nebo vyplněním formuláře na odkazu https://forms.gle/EHrVqVKdFhM5ZmB6A.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů