Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PS financování diskutovala nad duševním zdraví dětí i pedagogů

PS financování diskutovala nad duševním zdraví dětí i pedagogůV úterý 1. 2. se sešla pracovní skupina financování. Vzhledem k současné situaci proběhla schůzka on-line. Úvod setkání se nemohl týkat ničeho jiného než zvládání sílící pandemické situace ve školách. Ředitelé se musí popasovat nejen s testováním žáků, zaměstnanců, řešit karantény jednotlivců i kolektivů, ale v poslední době je dost často ohrožen i samotný chod školy. Některé školy musely pro vysokou nemocnost kuchařek zavřít školní jídelny. Na školách chybí i uklízečky. Kromě toho se do karantén a izolací dostávají i učitelé. Další komplikace vznikají i v případě plánovaných lyžařských výcviků. Některé školy již pobytové lyžařské výcviky zvládly, ač to vyžadovalo nemalé úsilí, a hlavně pořádný kus štěstí. Školy dostaly další finanční prostředky na doučování dětí. Přítomní obdrželi informace k dotacím IROP pro období 2021-2027.

Na všechny děti, pedagogy i ředitele jsou dlouhodobě kladeny velké nároky. Proto je důležité vědět, kam se můžou obrátit v případě potřeby. PPP Jičín ve svém projektu, který je financovaný z norských fondů, posiluje kompetence pedagogických pracovníků škol a školského poradenského zařízení i dětí a dospívajících v oblasti péče o duševní zdraví prostřednictvím vzdělávání a rozvoje psychosociálních dovedností. V případě problémového chování žáků se mohou pedagogové obrátit na multidisciplinární tým odborníků projektu Pro Zdraví Duše. Všichni si už přejí, aby se konečně na konci tunelu objevilo světlo a život se vrátil do starých kolejí.

Další setkání pracovní skupiny financování proběhne dne 19. 4. 2022 od 16 hodin.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů