Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Téma České školní inspekce se diskutovalo na PS pro matematickou gramotnost

Téma České školní inspekce se diskutovalo na PS pro matematickou gramotnostJičínská hvězdárna uvítala ve své moderní a útulné budově členy pracovní skupiny na podporu matematické gramotnosti. Setkání proběhlo v úterý 15. 2. 2022 za účasti 14 členů. Hned v úvodu byla navozena přátelská a bezpečná atmosféra.

Téma České školní inspekce (ČŠI) otevřela kolegyně, která má čerstvý zážitek ze své školy, kterou pracovníci inspekce navštívili. Její zkušenost není příliš pozitivní. Rozhodně nevnímá, že by ČŠI plnila funkci poradního orgánu, partnera k diskusi, ale naopak je to někdo, kdo hledá a upozorňuje na nedostatky a chyby. Z komunikace se vytrácí respekt a pravidla slušného chování. S tím souvisí i otázka práv a povinností školy, resp. pedagogů a ředitelů ve vztahu k ČŠI. Pedagogové se shodly, že vlastně detailně neznají, jaké mají vůči ČSI povinnosti a co by naopak od pracovníků ČŠI mohli požadovat oni. V tomto ohledu by mohl být nápomocen tzv. Střední článek podpory, který by mohl „propast“ v komunikaci a nastavení „spolupráce“ mezi ČŠI a školami zlepšit.

Ve druhé části programu se učitelé navzájem inspirovali a sdíleli konkrétní techniky a nástroje vedoucí k efektivní a rychlé motivaci dětí v úvodu hodiny. Další techniky se týkaly metod reflexe v závěru hodin. K tématu reflexe se vyjádřila i zástupkyně mateřských školek, která tuto formu „sebehodnocení“ uplatňuje již u dětí ve školce. Také druhostupňová pedagožka vyjádřila velkou spokojenost s tím, když děti z prvního stupně přecházejí již s touto dovedností na druhý stupeň.

Další setkání se uskuteční v úterý 10. 5. 2022 v 16 hodin.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů