Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > První setkání pracovní skupiny financování v rámci projektu MAP pro ORP Jičín IV

První setkání pracovní skupiny financování v rámci projektu MAP pro ORP Jičín IVDatum konání:
16.1.2024

S novým rokem 2024 jsme společně vstoupili do projektu MAP IV, který volně navazuje na MAP III. Jako první se sešla pracovní skupina pro financování (PS FIN). Celkem se do skupiny přihlásilo 12 zájemců. Skupina se také trochu obměnila. První letošní setkání se uskutečnilo 16. 1. za účasti 7 členů a 2 pracovníků MAP.

Hlavními úkoly PS FIN je příprava podkladů pro rozhodování Řídícího výboru MAP, zpracování návrhů na způsob financování aktivit zapracovaných do Strategického rámce MAP a akčních plánů. Kromě toho by se PS FIN měla aktivně podílet na vyhledávání a sdílení finančních zdrojů (EU fondy, státní rozpočet ČR, rozpočet kraje, dohodnuté financování v rámci mikroregionu, rozpočty jednotlivých obcí, rozpočty škol, jiné zdroje apod.)

Dalším úkolem je zprostředkování informací o plánovaných/vyhlášených dotačních titulech/výzvách v oblasti vzdělávání a pomoc s hledáním finančních prostředků na investiční priority zřizovatelů a škol. Členové mají povinnost sejít se nejméně 4x během 12 po sobě jdoucích měsíců.

Cílem MAP IV je také implementace aktivit z Akčního plánu. PS FIN by se měla vyjádřit, z jakého zdroje by tyto aktivity mohly být financovány.

Mezi implementační aktivity, které budou podpořeny patří již dobře známé „aktivity Otevřeno“, nebo-li akce škol ve vztahu k veřejnosti (dny otevřených dveří, jarmarky, venkovní hry, zahradní slavnosti, apod.) Velkou podporu bude mít tzv. wellbeing na školách, vzdělávání účastníků v území MAP a zážitkové programy MAP, které budou vedeny moderními didaktickými formami, které vedou k rozvoji klíčových kompetencí. Posílení tzv. klíčových kompetencí je ústředním tématem MAP IV.

Pracovní skupina se také dotkla témat jako je nastavení výše školkovného a úplaty za školní družinu a školní kluby, která nově spadá na zřizovatele, dále pak nová pravidla pro přijímací řízení na střední školy, tvorbu FKSP atd.

Vzhledem k tomu, že nabídky vzdělávání, kterých ředitelé dostávají nesčetně, jsou cenově mnohdy pro školy nedostupné, určitě ocení podporu ze strany MAP v této oblasti.

Jak je vidět pracovní skupinu pro financování čeká mnoho náročných úkolů. Další setkání je naplánované na 23.4.2024.

IMG_5882.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů