Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Představní náplně PS pro rovné příležitosti v projektu MAP IV

Představní náplně PS pro rovné příležitosti v projektu MAP IVDatum konání:
23.1.2024

V úterý 23.1. se sešla pracovní skupina pro rovné příležitosti (PS RP). Do této PS se přihlásilo celkem 16 členů. Vzhledem k poradám a nemocnosti se tentokrát sešlo 5 členů a 3 pracovníci MAP.

Z. Vališková (MAP) je v úvodu seznámila s obsahem práce PS RP. Patří sem zejména vzájemné vzdělávání, přenos zkušeností a informací a odborně vedená diskuse o problematice nastavení rovných příležitostí a selektivnosti vzdělávacího systému a uvnitř škol.

PS na základě získaných znalostí a zkušeností posuzuje navržené konkrétní aktivity v akčních plánech, zda jsou v souladu se zásadou rovného přístupu ke vzdělání. Rovněž vytváří popis stávajícího stavu této problematiky v území, popis příčin (důvodů) tohoto stavu a návrh aktivit, které pomohou nastavit rovné příležitosti a eliminovat selektivitu. Aktivity by měly členové navrhovat s ohledem na dlouhodobou udržitelnost v území. Setkání proběhne 4x za 12 po sobě jdoucích měsících.

Lyžařské, plavecké i bruslařské kurzy jsou dnes již běžnou součástí nabídek MŠ a ZŠ. Ale vzhledem k finanční náročnosti si je některé rodiny nemohou dovolit. Jedná se stále o rovné příležitosti? I takové téma otevřeli členové během svého setkání.

Krizové situace a jak je řešit? L. Nálevka (preventista) informoval kolegy, že do škol zasílal metodické materiály, jak krizové situace zvládnout. Školy by měly mít vypracované krizové plány. Jsou s ním všichni obeznámeni? Na školách se stále více potkává se sebepoškozováním u dětí, ale také s dětmi, které se staly obětmi sexuálního obtěžování. Po nešťastné události na FF UK z 21.12.2023 se množí obavy rodičů a středoškoláků o bezpečnost ve školních budovách.  

Další setkání se uskuteční v úterý 19.3.2024.

IMG_6206.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů