Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Používání tabletů, mobilů, ozobotů ve vyučování tématem PS pro matematickou gramotnost

Používání tabletů, mobilů, ozobotů ve vyučování tématem PS pro matematickou gramotnostDatum konání:
28.11.2023

V úterý 28.11. proběhlo setkání úplně poslední pracovní skupiny v rámci projektu MAP III. Členové PS na podporu matematické gramotnosti vedli diskusi k tématu využití Bee-Botů a tabletů v rámci hodin matematiky. S Bee-Boty se seznamují děti již ve školce. Ve školách využívají také Ozoboty.

Dalším velkým tématem jsou mobily, které děti používají prakticky nepřetržitě. Jejich vzory jsou různí tzv. influenceři, kteří se prezentují takových způsobem, že děti mohou velmi snadno nabýt mylný dojem, že pro získání „velkých“ peněz stačí být „viděn“ na internetu. Ale dost často už neví, za jakých okolností!

Oproti tomu ale existují i zajímavé a „poučné“ projekty pro děti. MOA Jičín se zapojila do projektu „Můžeš podnikat“. Semináře jsou vhodné pro studenty gymnázií, středních a vyšších odborných škol a jsou vedené podnikateli z praxe. Ti motivují a inspirují studenty k vlastní seberealizaci a podnikavosti. Zprostředkovávají jim svoji mnohdy nepřímou cestu k úspěchu.

Také finanční gramotnost a v poslední době hodně skloňovaná umělá inteligence se stala aktuálním tématem ke sdílení.

IMG_4696.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů