Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > První setkání pracovní podskupiny PS Humanitní v duchu seznamování s činností

První setkání pracovní podskupiny PS Humanitní v duchu seznamování s činnostíDatum konání:
25.1.2024

Pracovní skupina humanitní (PS HUM) je jednou z podskupin pracovní skupiny „moderní didaktické formy“. Její nový název napovídá, že se poněkud rozšířil její záběr a že nadále bude kromě učitelů českého jazyka nabízet propojení všem humanitním předmětům. Již během prvního setkání, které proběhlo v úterý 25.1.2024, jsme v rámci „interního“ průzkumu zjistili, že členy PS jsou učitelé, kteří mají aprobaci nebo zkušenost s předměty jako jsou český, anglický, německý, francouzský jazyk, dějepis, občanská nauka, výchova ke zdraví, ale také hudební a výtvarná výchova nebo dramatická výchova.

Celkem se do PS HUM přihlásilo 18 zájemců. Úkolem PS je vymýšlet a realizovat aktivity, které podporují a rozvíjejí hlavní klíčové kompetence a které jsou vedeny moderními didaktickými formami. Výstupem by měly být návrhy aktivit spolupráce v rámci školy a aktivity zaměřené na spolupráci mezi školami a jinými organizacemi. Konkrétní aktivity PS HUM budou předány PS FIN, která by měla hledat zdroje financování. Tyto aktivity budou součástí Akčního plánu.

Již během prvního setkání projevili účastníci zájem o semináře zacílené na kulturu řeči, neboť vnímají, že celkově je jazyková vybavenost a projev dětí a mnohdy i kolegů na velmi nízké úrovni. Dále je zájem o šíření dobré praxe v oblasti školních knihoven. Jako vhodný vzor se jeví ZŠ Sobotka, která má úžasnou školní knihovnu. Z. Vališková (MAP) se pokusí domluvit návštěvu v této základní škole.

Dalším cílem PS je příprava tzv. ukázkové hodiny vedené moderními didaktickými formami, prezentace zajímavé učební pomůcky apod. na každé setkání PS z interních personálních zdrojů této pracovní skupiny.

Pracovní skupina měla také za úkol nominovat jednoho člena jako zástupce, který bude prostředníkem mezi PS HUM a PS moderní didaktické formy. Za PS HUM se jím stala D. Rolfová.

Členové se rovněž domluvili, že by se rádi sešli 4x ročně. Další termín setkání obdrží v nejbližší době e-mailem.

IMG_6224.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů