Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > První jednání Pracovní skupiny I - Předškolní vzdělávání

První jednání Pracovní skupiny I - Předškolní vzděláváníDatum konání:
28.6.2016

I jednání Pracovní skupiny I probíhalo podobně, jako jednání předchozích skupiny. Přivítání a úvodu se ujala vedoucí skupiny Mgr. Zlatuše Kynčlová, která přítomným představila projekt MAP i to, co je úkolem Pracovní skupiny Předškolní vzdělávání. Zásadní bylo především ujasnění, jaký je rozdíl mezi projektem MAP a šablonami - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování, které vyhlásil řídící orgán OP VVV 23. června 2016, a jaká je v těchto dvou projektech úloha Otevřených zahrad Jičínska (OZJ). Téma šablon bylo pro přítomné natolik zásadní, že se tomuto tématu věnovala i následující volná diskuze.

Poté přešla Bc. Ludmila Bretová za realizátory projektu MAP k představení aplikace Portfolionet(c), především uživatelského prostředí, které budou členové PS I při práci na projektu využívat. V návaznosti na tento bod programu byl představen i dotazník MAP.008, který pro Pracovní skupiny Předškolní vzdělávání již předem připravili realizátoři projektu a sestavili ho ná základě výsledků z jednání ostatních pracovních skupin. Přítomní souhlasili, že i Pracovní skupna Předškolní vzdělávání bude pokračovat stejně, jako ostatní, a že její členové vyplní dotazník, ve kterém budou moci respondenti navrhnout konkrétní opatření a aktivity k tématům MAPu. 

Důležité bylo vybrat ze 17 témat MAPu taková, která se týkají předškolní vzdělávání. Vybrána byla tato témata:

1. Předškolní vzdělávání a péče: dostupnost - inkluze - kvalita
2. Čtenářská pregramotnost v předškolním vzdělávání
3. Matematická pregramotnost v předškolním vzdělávání
4. Inkluzivní vzdělávání dětí a žáků ohrožených školním neúspěchem
5. Rozvoj podnikavosti a iniciativy dětí a žáků

6. Rozvoj kompetencí dětí a žáků v polytechnickém vzdělávání včetně EVVO
7. Rozvoj digitálních kompetencí dětí a žáků
8. Rozvoj kompetencí dětí a žáků pro aktivní používání cizího jazyka
9. Podpora řešení sociálně výchovných problémů 

Přítomní se dále dohodli, že dotazník dají k vyplněním ředitelům a ředitelkám všech mateřských škol v ORP Jičín formou dobrovolné repsonze. Nad získanými výsledky se pak sejde Pracovní skupina k jednání 30. srpna 2016 od 14:00 v MŠ 17. listopadu, Jičín. 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů