Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projekt MAP I vrcholí podepsáním Memoranda o spolupráci, připojit se může každý

Projekt MAP I vrcholí podepsáním Memoranda o spolupráci, připojit se může každýDatum konání:
8.2.2018
Datum ukončení:
31.3.2018

Vrcholem projektu MAP I je právě zveřejněné Memorandum o spolupráci, které iniciovali realizátoři projektu. Připojit se mohou organizace i jednotlivci, kteří považují vzdělávání, jeho různorodost, dostupnost a kvalitu za důležitou prioritu a mají zájem se spolupodílet na jejím naplňování v území regionu ORP Jičín. Svým podpisem pak deklarují dohodu ohledně vzájemné spolupráce na zvyšování úrovně vzdělávání v regionu, a to na úrovni každého žáka, učitele, i na úrovni škol a dalších organizací poskytujících vzdělávací aktivity.

Skrze memorandum by měly vznikat takové aktivity partnerů, které budou směřovat k naplnění následujících cílů:

  • Zajistit kvalitní podmínky pro rozvoj předškolního, základního, zájmového, neformálního a celoživotního vzdělávání vybudováním odpovídajícího a bezpečného stavebně-technického zázemí a zkvalitněním materiálního vybavení, ale také zlepšením jeho dosažitelnosti a naplňováním rovných příležitostí. 
  • Vytvořit optimální podmínky pro vzdělávání a podporu pedagogů, lektorů, vychovatelů a dalších osob věnujících se dětem, mládeži i vzdělávání dospělých. 
  • Směřovat k vytvoření motivujícího a bezpečného prostředí pro vzdělávání zaměřené na úspěch pro každé dítě, žáka, vychovatele i pedagoga. 
  • Posílit kooperaci a spolupráci mezi školami a dalšími subjekty podílejícími se na realizaci vzdělávacích aktivit za účelem zvyšování kvality a efektivity výchovy předškolního, školního, zájmového, neformálního a celoživotního vzdělávání.  
  • Podpořit subjekty pracující s dětmi a žáky v jejich úsilí začlenit do svých aktivit děti a žáky ohrožené školním neúspěchem a při práci s nadanými dětmi a žáky. 
  • Zapojit zřizovatele škol a veřejnost, aby se podíleli na zvyšování kvality vzdělávání.

Celé znění Memoranda o spolupráci při realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Jičín najdete ke stažení ZDE

 

Chci se připojit

Máte-li zájem se připojit svým podpisem, máte hned několik možností:

  • podepište ho ve dnech 9. - 25. února v Regionálním muzeu a galerii v Jičíně, kde v tomto čase probíhá další z projektů MAP - výstava Škola mých snů 
  • vytištěný a podepsaný souhlas zašlete/předejte na adresu Otevřené zahrady Jičínska z. s., 17. listopadu 1074, 506 01 Jičín
  • souhlas s elektronickým podpisem, nebo podepsaný scan pošlete na email map@otevrenezahrady.cz

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů