Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pracovní skupina Místní lídři debatovala nad rozvojem vzdělávání

Pracovní skupina Místní lídři debatovala nad rozvojem vzděláváníDatum konání:
29.3.2023

Ve středu 29.3. 2023 se sešli členové pracovní skupiny místní lídři. Jejich hlavním cílem bylo nalezení shody na dlouhodobé-střednědobé vizi do roku 2025 pro rozvoj v oblasti předškolního a základního vzdělávání.

Členové se zabývali tématy jako je bezbariérovost škol, nedostatečná kapacita na speciální škole, ale také určitou nejistotou pracovních úvazků asistentů pedagoga na školách v důsledku plánovaných změn.

Sami pedagogové vnímají nedostatečnou podporu v personální oblasti. Školy nemají školní psychology ani speciální pedagogy, protože jich je prostě zoufalý nedostatek. Pedagogové si to uvědomují nejen z pohledu zaměstnanců, ale i z pohledu nedostatečné nabídky a prezentace těchto oborů ve vztahu k žákům základních a středních škol. Ani v Jičíně není možnost studovat střední školu se sociálním zaměřením. Pro dívky z devátých ročníků je zde velmi zúžený výběr ve středoškolských, ale i učňovských oborech. Mnohdy musí dojíždět. 

Pedagogové by ocenili, kdyby byla navázána lepší spolupráce s rodiči i místními firmami, které by více chodily do škol a prezentovali by jednotlivá povolání.

Velkým tématem jsou i žáci nadaní. Učitelé s nimi neumí pracovat a mnohdy nemají ani časové možnosti se těmto žákům individuálně věnovat a rozvíjet je. Stálým tématem zůstává podpora individuálního potenciálu jednotlivého žáka. Je před námi ještě mnoho výzev!

Další setkání se uskuteční v říjnu 2023, přesný termín bude upřesněn v září 2023.

IMG_3092.jpeg   IMG_3093.jpeg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů