Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nová pracovní skupina zahájila svoji činnost v rámci projektu MAP III

Nová pracovní skupina zahájila svoji činnost v rámci projektu MAP IIIPoslední den v lednu se poprvé setkali zájemci o práci v pracovní skupině, která je určena především pro výchovné poradce a metodiky prevence (PS VP a MP). I přes vysokou nemocnost se sešlo osm členů. Jedním z nich je L. Nálevka, který pracuje v PPP Jičín jako metodik prevence a který byl skupinou zvolen jako vedoucí. V. Brychtová, vedoucí SPC Jičín, společně s L. Nálevkou úzce spolupracují s ŠPP (školními poradenskými pracovišti), které ve skupině zastupují právě výchovní poradci a metodici prevence.

Celé setkání se neslo v příjemné atmosféře, která byla otevřená ke sdílení a vzájemnému naslouchání. Přítomní pedagogové se shodli na tom, že by potřebovali snížit přímou pedagogickou činnost ve prospěch své poradenské činnosti. Kromě výchovných a preventivních záležitostí, řeší také nastavení třídnických hodin, distribuci zápisových lístků a přihlášek na střední školy. Pracovní skupina se dotkla problematiky nastavení pravidel používání mobilů ve škole, sociálních sítí apod. Rizikový z pohledu problémového chování je i přechod z 1. na 2. stupeň na základních školách. Ve skupině byla otevřena řada témat, která si jistě zaslouží větší pozornost. PS VP a MP už v průběhu první schůzky ukázala, že má velký potenciál.

Další setkání se uskuteční v úterý 21. 3. 2023 od 16 hodin.

IMG_1156.jpg   IMG_1157.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů