Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Zážitkové programy MAP > Workshop zážitkového čtení s kartami Kouzelná cesta

Workshop zážitkového čtení s kartami Kouzelná cestaDatum konání:
zítra

V rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Jičín IV jsme pro zájemce připravili zážitkový program - Workshop zážitkového čtení s kartami Kouzelná cesta.

Kdy: 24. června 2024
         8:30 - 12:00 hodin (pro zájemce z II. stupně ZŠ)
       13:00 - 16:30 hodin (pro zájemce z I. stupně ZŠ)
 
Kde: učebna v 1. patře zámku, Valdštejnovo nám. 1, Jičín
 
Workshop povede: Mgr. Petra Bubeníčková, Ph.D., z Katedry českého jazyka a literatury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové
 

Zavést děti do světa příběhů a naučit je tvořit vlastní vyprávění mají za cíl nové vyprávěcí karty Kouzelná cesta, které připravila Mgr. Petra Bubeníčková, Ph.D., z Katedry českého jazyka a literatury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Nové vyprávěcí karty Kouzelná cesta jsou doplňkovou pomůckou pro rozvoj čtenářské gramotnosti a kritického myšlení. Karty mohou být použity současně se čteným textem, nebo jsou vhodnou pomůckou pro spontánní vyprávění bez opory uměleckého textu.

Mgr. Petra Bubeníčková, Ph.D. se odborně věnuje dětské literatuře, vývojové biblioterapii a didaktice literatury. Je autorkou monografie věnované genezi nonsensové pohádky a spoluautorkou publikací zaměřených na problematiku dětského čtenářství a čtenářské gramotnosti. Zabývá se též terapeutickým vlivem knihy na čtenáře. Na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové působí jako vedoucí Katedry českého jazyka a literatury PdF UHK.

Přihlašování prostřednictvím tohoto formuláře: