Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Zážitkové programy MAP > Vidět zvuk, slyšet světlo

Vidět zvuk, slyšet světloDatum konání:
24.4.2024

Vidět zvuk, slyšet světlo

V rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Jičín IV jsme pozvali organizaci ÚDIF, aby zrealizovali science show pro žáky 2. stupně ZŠ. Zároveň se jedná o malou ochutnávku v rámci "Pohádkového jara" toho, na co se můžete těšit v rámci festivalu Jičín, město pohádky.

 
Kdy: 24. 4. 2024 (čas dle nabídky níže)
Kde: K-klub, středisko volného času, Valdštejnovo nám. 90, Jičín (velký sál)
 
Max. počet žáků za jednu školu: 50
Délka představení: 60 minut
 
Lidský sluch je fascinujícím smyslem. Je téměř nemožné ho vypnout. I v odhlučněné místnosti uslyšíme alespoň tlukot našeho srdce. Co kolem nás způsobuje, že slyšíme?
ÚDIF si začal hrát se zvukem. Vyráběli jsme různé zdroje rámusu, až nás napadlo: mohli bychom zvuk vidět? A mohli bychom poslouchat světlo?
V představení pomocí fotobuňky vysvětlíme, co je to tón, předvedeme spoustu netradičních hudebních nástrojů a podíváme se, jak se dá zvuk vizualizovat světlem a dokonce i ohněm.
 
Místo prezenční listiny budeme potřebovat jmenný seznam žáků, kteří se budou účastnit představení, podepsaný odpovědnou osobou. Tento jmenný seznam prosím přineste s sebou na představení. Seznam potřebujeme pro doložení na MŠMT. Odpovědnou osobou může být (učitel, pedagog volného času apod.).
 
Na toto představení bychom dále chtěli navázat a uspořádat Jarmark pokusů - zážitkový program MAP pro žáky. Realizace by spočívala v tom, že by si žáci z 2. stupně ZŠ připravili ukázky pokusů a ty by předvedly svým spolužákům z 1. stupně ZŠ. Každá škola by si zrealizovala tento jarmark u sebe na škole. Pokud by se stíhal uspořádat Jarmark pokusů ještě do konce školního roku, pak by se žáci, kteří by měli zájem, mohli zúčastnit festivalu Jičín, město pohádky, na kterém by mohli předvést své pokusy pro veřejnost. I zde by to mohlo být pojato jako navazující Jarmark pokusů (v podobě stánku s vyhrazeným místem), kde by se zúčastnili zástupci z různých škol z celého území MAP. Podrobnosti domluvíme s organizátory festivalu. Náměty na pokusy, případně celou metodiku organizace Jarmarku pokusů, pošleme přihlášeným zájemcům.
 
Přihlašování prostřednictvím tohoto formuláře.
 
Vidět zvuk, slyšet světlo - Jaro s pohádkou.png