Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Vzdělávací akce > Vzdělávací dvoudenní seminář SFUMATO

Vzdělávací dvoudenní seminář SFUMATODatum konání:
17.5.2019
Datum ukončení:
18.5.2019

Dvoudenní seminář SFUMATO® (splývavé čtení®)

pátek 17. 5. – sobota 18. 5. 2019
ZŠ a MŠ Vysoké Veselí, K. H. Borovského 99
pátek 12 - 16 hod, sobota 8-16 hod (16 vyučovacích hodin)
Účastnický poplatek (2 500 Kč) bude pro účastníky z ORP Jičín plně uhrazen z projektu MAP II
Možnost zajištění ubytování (viz níže)

Na seminář je nutné se přihlásit (viz níže) nejpozději do 23. dubna 2019.

Seminář je zaměřený na základní seznámení se s metodikou Sfumato® (Splývavé čtení). Semináře na téma efektivní pedagogika prvopočáteční gramotnosti se realizují ve dvou samostatných blocích. Jedním z cílů je i prevence dyslektických manifestací při procesech čtení a psaní. Semináře jsou akreditované. Osvědčení je možno získat pouze po absolvování cyklu dvou seminářů, tzn. minimálně po 16 hodinách výuky.

Leták k semináři ke stažení ZDE

Metodika SFUMATO®

Metodika Sfumato (Splývavé čtení) vede od prvopočátku k plynulému čtení s porozuměním. Její úspěch spočívá v tom, že se při této technice podporují veškeré dílčí funkce aparátů, které se na procesu čtení podílejí: zrakový, dechový a hlasový, sluchový. Kvalita čtecí techniky spočívá v periferním načítání písmen. Tím děti stíhají nejen písmena včas dekódovat, ale nabíhá i čtení s porozuměním, děti se stihnou orientovat v kontextu. Zásadní je, že každé dítě má jinou rychlost zpracování v centrální nervové soustavě a Sfumato realizuje vše právě z pomalého provedení, kde si každý jedinec najde své vlastní čtecí tempo, aby se předešlo veškerým systémovým chybám. Ve výsledku se též zohledňují veškeré anomálie u dětí - dysfázie, logopedické vady apod. Potom učitel nemusí volit desítky nápravných programů a zatěžovat dítě, rodiče i sebe. 

Tato metoda výuky čtení je aplikována ve školství v ČR i na Slovensku již přes 25 let s vynikajícími výsledky, používána v rámci reedukací již 45 let. V současnosti autorka, Mária Navrátilová, doktorka pedagogiky, získala 27.9.2018 za svůj přínos v této oblasti jedno z největších ocenění, Stříbrnou pamětní medaili Senátu Parlamentu ČR. Metodika Sfumato na mezinárodní konferenci čtenářské gramotnosti v Baku v roce 2008 byla prezentována jako nejefektivnější metoda čtení pro elementární vzdělávání. 

Přihláška

UPOZORNĚNÍ - Přihláška k přímému vyplnění níže je určena pro zájemce z ORP Jičín, takovým účastníkům bude i proplacen účastnický poplatek. Přihlašování je možné do 23. dubna.
Semináře se mohou zúčastnit i zájemci mimo území ORP Jičín, v takovém případě prosíme o vyplnění přihlášky ZDE a o 
uhrazení kursovného individuálně, nebo z rozpočtu jiného projektu MAP. V případě nejasností nás kontaktujte

UBYTOVÁNÍ - Z pátku na sobotu je možné zájemcům zajistit ubytování přímo ve Vysokém Veselí, v případě zájmu kontaktujte paní Nyčovou ivetanycova97@gmail.com, tel. 778051783


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů