Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Vzdělávací akce > Seminář programu "Učitel naživo" Alexise Katakalidise

Seminář programu "Učitel naživo" Alexise KatakalidiseDatum konání:
31.5.2019

Seminář "Učitel naživo"
Alexis Katakalidis
pátek 31. května 2019
9-14:30 hod 
K-klub středisko volného času, Valdštejnovo nám. 99 Jičín (technická klubovna)
Přihlášení (viz níže) nejpozději do 28. května 2019, nebo do naplnění kapacity semináře.

Program semináře

dopoledne: Prvních 5 minut v hodině aneb jak děti aktivizovat k úspěchům
V první části naší dílny bychom se podívali na klíčovou část vyučovací hodiny - její začátek, prvních 5 minut. Na sobě si vyzkoušíme, jaké aktivity nám vyhovují, jak se při nich cítíme a jestli nám umožňují si zažít úspěch. Potom si sami tzv. otvíráky do hodin v týmech naplánujeme a navzájem si na ně dáme zpětnou vazbu.
 
odpoledne: Ukázková hodina
V druhé části si zažijeme ukázkovou hodinu s prvky formativního hodnocení a diferenciace. Popovídáme si o tom, co bychom sami mohli využít v naší vlastní výuce a jak vést žáky efektivněji ke čtenářské a mediální gramotnosti.

Alexis Katakalidis

Pedagog původem z Jičínska se zahraniční zkušeností, mentor a průvodce v projektu Učitel na živo. Pedagogické vzdělání získal na univerzitách v Edinburghu a Newcastlu, dále studoval ve Versailles a na Univerzitě Karlově. Momentálně působí jako učitel anglického jazyka na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze, byl ředitelem Pražského humanitního gymnázia a vyučoval anglický a francouzský jazyk hned na několika školách ve Spojeném království. 

Program Učitel naživo

Učitel naživo je jednoletý nebo dvouletý výcvik pro budoucí učitele (tzv. pedagogické minimum) v rozsahu 750 hodin. Je určen absolventům vysokých škol, kteří chtějí učit děti na druhém stupni základní školy nebo na střední škole. Tito lidé získali titul Mgr./Ing. (i nepedagogického směru), chtějí učit předmět(y) podle své odbornosti, ale chybí jim potřebné učitelské zkušenosti a pedagogické vzdělání.

Ambicí programu je být jedním ze spoluhybatelů systémové změny v českém vzdělávání. Kromě unikátního akreditovaného výcviku pro budoucí učitele vyvíjí i podporu pro ředitele.

Výcvik Učitel naživo realizuje Učitel naživo, z.ú. a Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha, o.p.s. Plný název programu je "Učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů pro 2. stupeň ZŠ a SŠ".

Více informací najdete na https://www.ucitelnazivo.cz/

Přihláška

Přihlášení je možné do naplnění kapacity semináře nebo do 28. května 2019.

 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů