Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Vzdělávací akce > Online kurz Zdravé štístko - Prevence vadného držení těla u dětí

Online kurz Zdravé štístko - Prevence vadného držení těla u dětíDatum konání:
30.3.2021

Jak s dětmi v mateřských i základních školách správně cvičit, aby se předešlo zdravotním problémům v dospělosti? A jak připravit čerstvého prvňáčka na psaní a sezení u lavice? Učitele MŠ a 1. stupňů ZŠ zveme na online kurz

Zdravé štístko - Prevence vadného držení těla u dětí

Termín: úterý 30. března 

Varianty: 
09:00 - 12:00 - Zdravé štístko 1 - kurz primárně zaměřen pro učitele mateřských škol (účast pedagogů 1.st. ZŠ je možná) 
14:00 - 17:00 - Zdravé štístko 2 - kurz primárně zaměřen pro učitele 1. stupňů ZŠ (účast pedagogů z MŠ je možná) 

Lektor: Mgr. Petra Nyklová, DiS. 

Kurz je akreditován MŠMT, je určen primárně pro zájemce z ORP Jičín a je zdarma. Přihlášení (viz níže) je možné nejpozději do 26. března do 14 hodin. Odkaz k připojení i další informace ke kurzu přijdou přihlášeným účastníkům s dostatečným předstihem na email. 

Zdroj: Archiv Petra NyklováObsah kurzu

Dopolední i odpolední varianta kurzu je rozdělena na dvě části. Teoretická část předá absolventům povědomí o tématu a naučí stavět na správných základech. Druhá část je již pouze praktická a jde o ukázky cvičení zaměřených na zdravé držení těla dětí. Zatímco dopolední kurz pro učitele mateřské školy bude zaměřen více na hravou formu cvičení, v odpoledním kurzu bude  pozornost věnovaná i nácviku správného sedu, uvolnění kloubů ruky a přípravy dětí na psaní. Po skončení kurzu bude všem účastníkům po přihlášení na web Zdravého štístka k dispozici záznam celého kurzu pro případné budoucí opakované zhlédnutí. 

Lektorka Mgr. Petra Nyklová, DiS. v kurzu propojuje své zkušenosti z oborů zdravotnictví, fyzioterapie a pedagogiky s cílem předávat informace o zdravých pohybových návycích dětí, díky kterým mohou předejít mnoha zdravotním problémům v dospělosti.

Podívejte se, jak vypadá kurz Zdravého štístka, na videu na stránkách lektorky ZDE.

Přihláška

Přihlášení je možné nejpozději do 26. března do 14 hodin. 

 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů