Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Konzultanti projektu Otevřeno se sešli na dvoudenním workshopu v Bukvici

Konzultanti projektu Otevřeno se sešli na dvoudenním workshopu v BukviciDatum konání:
22.1.2020

Dvoudenní workshop proběhl ve dnech 16. - 17. ledna 2020 a byl rozdělen do dvou modulů. První modul - Změna na úrovni školy, proběhl ve čtvrtek, druhý modul - Jak je důležitá mediální výchova na základních školách proběhl v pátek.

IMG_20200116_161213.jpgZměna na úrovni školy

Lektorem byl zástupce ředitele pro pedagogiku  ze ZŠ Strossmayerovo náměstí z Prahy Mgr. Jan Juříček. Seminář byl zaměřen na unikátní systém hodnocení učitelovy práce ze strany žáků Unfold - https://unfold.cz/. Jan Juříček je jeho autorem a během semináře provázel účastníky procesem změny na jeho základní škole a procesem zavedení Unfoldu do života školy. Seminář byl doplněn praktickými činnostmi a aktivitami. Účastníci obdrželi pracovní materiály a vzory testů. Lektor vystupoval profesionálně, dokázal zaujmout a odpovídal i na mnohé otázky z praxe. 

Jak je důležitá mediální výchova na školách

Lektorem druhého workshopu byl Mgr. Michal Kaderka, učitel mediální výchovy na Gymnáziu na Zatlance v Praze. Seminář se zpočátku zaměřil na to, proč vlastně mediální výchovu na školách učit a jaké k tomu jsou důvody a co všechno zahrnuje. V dalším průběhu účastníci pracovali aktivně ve skupinách střídavě s prezentací pana Kaderky. Aktivní práce s novinovými články a informačními zdroji byla zaměřena na výpovědní hodnotu článků a na zaujatost jejich autora včetně identifikace fake news a hoaxů.


Seminář byl vyplněn mnoha zdroji a inspiracemi, největší hodnotu pro nás má asi portál Svět médií - http://svetmedii.info/, který je dílem pana Kaderky a je na něm zdarma celá řada inspirativních materiálů. Tento modul byl opravdu velmi zajímavý, přínosný a odhaloval mnohá zákoutí současné digitální éry včetně mnohých nebezpečí.  

autor: Jaroslav Jirásko

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů