Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výjezdní setkání PS pro rovné příležitosti v ZŠ a MŠ Lužany

Výjezdní setkání PS pro rovné příležitosti v ZŠ a MŠ LužanyDatum konání:
25.4.2023

Základní a Mateřská škola Lužany se stala útočištěm pro setkání pracovní skupiny na podporu rovných příležitostí. V úterý 25. 4. 2023 v 16 hodin přivítala paní ředitelka M. Otrubová účastníky setkání v prvním patře školy. Na úvod se představila nová členka L. Dědečková z 2. ZŠ Jičín. Následně M. Otrubová řekla něco k historii školy a představila současnou situaci. Mateřskou školu v letošním roce navštěvuje 30 dětí a základní škola má ve třech třídách 45 žáků. Vzhledem k nedostatečné kapacitě bude škola rozšiřovat své prostory o přístavbu. Jedná se o přízemní budovu, kde bude jedna třída MŠ a zázemí. V loňském roce obec zrekonstruovala prostory v hasičské zbrojnici (tzv. ponorka), kterou nyní škola využívá k výuce. Přes počáteční obavy rodičů, jsou všichni v tzv. ponorce spokojeni. Třída nabízí dostatek prostoru. Žáci i zaměstnanci se stravují v nově zrekonstruované jídelně, která je vzdálena jen pár desítek metrů od školy. Všechny tyto prostory si mohli členové osobně prohlédnout.

Ve druhé polovině setkání členové společně definovali okruhy, na které by měl MAP dlouhodobě zacílit. Členové by i nadále rádi podpořili např.: profesní rozvoj pedagogických pracovníků, další vzdělání a sdílení dobré praxe, mentoring, supervizi, sdílení výukových materiálů, spolupráci asistentů pedagoga s pedagogy, ale také psychohygienu a wellbeing.

Stále aktuální je i komunikace s rodiči a hledání cesty, jak „dostat“ rodiče do školy. Někteří členové velmi doporučovali tzv. triády, kdy se sejde rodič společně s dítětem a učitelem. Další cestou mohou být i „rodičovské kavárny“.

Sdílení dobré praxe bude i nadále pokračovat. Paní ředitelka B. Kalátová Lisá pozvala pracovní skupinu na další setkání na 4. ZŠ Jičín. To se bude konat 26. 9. od 16 hodin. Už teď se těšíme, že poznáme další školu. Paní ředitelce Otrubové děkujeme za milé přivítaní a skvělé pohoštění.

IMG_3597.jpg   IMG_3598.jpg   IMG_3600.jpg   IMG_3602.jpg   IMG_3605.jpg   IMG_3609.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů