Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Diskuse nad výukou matematiky venku a vyhodnocování příjímacích zkoušek

Diskuse nad výukou matematiky venku a vyhodnocování příjímacích zkoušekDatum konání:
2.5.2023

V úterý 2. 5. 2023 se sešli členové pracovní skupiny na podporu matematické gramotnosti. Do diskuse se zapojili všichni zástupci jednotlivých vzdělávacích stupňů. V. Slepičkovou (MŠ) zajímalo, jak učitelé prvního stupně vnímali připravenost budoucích prvňáčků u zápisů.

Učitelé základních škol přemýšlí nad tím, jakým způsobem by mohli vyučovat matematiku venku. Navzájem sdíleli, jaké metody a jaká prostředí lze k tomu využít.

Vzhledem k tomu, že se pracovní skupina sešla těsně po přijímačkách na střední školy, bylo téma pro druhostupňové učitele a pedagogy středních škol nabíledni. Diskuze se týkala tématu vyhodnocování přijímaček, ale také hodnocení postupů výpočtů a náročnosti testů. Dále pak připravenosti zejména dětí sedmých ročníků, které se hlásí na víceletá gymnázia. Z debaty vyplynulo, že některé učivo, které bylo v testu, nebylo do přijímacího řízení ve školách probráno. Řada rodičů je nucena hledat soukromé doučování pro své děti.

Ve školách probíhá SCIO testování. Je v pořádku, aby bylo povinné nebo by se mělo odehrávat na dobrovolné bázi? Pro některé žáky je velmi stresové. I to se stalo předmětem diskuse ve skupině.

Na závěr Z. Vališková požádala členy o vyjádření k aktualizaci priorit a cílů pro další pokračování projektu MAP.

Další setkání se uskuteční 12. 9. 2023 od 16:00 hodin.

IMG_3780.jpg   IMG_3781.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů