Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výjezdní návštěva PS Financování v ZŠ Sobotka

Výjezdní návštěva PS Financování v ZŠ SobotkaDatum konání:
4.4.2023

Dne 4. 4. se vydala pracovní skupina financování na návštěvu Základní školy Sobotka, kterou vede J. Knapová a která je zároveň i vedoucí PS. Společně se Š. Kubištovou (ředitelkou MŠ Sobotka) přivítala své kolegy před školou. Nejprve jsme mohli obdivovat venkovní učebnu s výhledem na Humprecht a zázemí pro venkovní sporty.  Následně jsme prošli vnitřní prostory. Škola se může chlubit velkorysým proskleným atriem, které mimo jiné slouží ke společným školním akcím jako je vyřazování žáků devátých ročníků apod. Poté co jsme nahlédli do některých učeben, tělocvičen i ředitelny, jsme usedli do školní knihovny. Ta nabízí nejen knihy a pódium pro děti, ale také příjemné posezení u stolu s výhledem do okolní krajiny.

Jedním z témat zůstává hledání finančních prostředků na materiální zajištění, ale také finance na personální obsazení. Asi jako mnoho škol i ZŠ Sobotka by měla ráda ve svém týmu školního psychologa, ale bohužel se jim ho nedaří najít.

Přítomní měli možnost nasdílet své požadavky a potřeby, na které by mohl zacílit projekt MAP IV. Jedná se například o tyto okruhy: podpora vzdělávání pedagogů v oblasti metodiky vedení třídnických hodin, dostatek finančních prostředků na besedy s rodiči, supervize, sdíleného logopeda k nápravám řeči v mateřských i základních školách, sdíleného knihovníka, finance na zdravotní a zotavovací akce a kurz zdravotního minima pro pedagogické pracovníky, vzdělávací kurzy na přírodní vědy (environmentální tématika), nákup vizualizéru apod.

Všichni si užili vřelého přijetí a výborného občerstvení. ZŠ Sobotka přinesla mnoho inspirace. Moc děkujeme a těšíme se na další podobné návštěvy!

Další setkání PS se uskuteční 13.6.2023 od 16:00 hodin.

IMG_3149.jpg   IMG_3150.jpg   IMG_3152.jpg   IMG_3153.jpg   IMG_3155.jpg   IMG_3158.jpg   IMG_3159.jpg   IMG_3161.jpg   IMG_3162.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů