Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > "Učitel věc veřejná" hlavním tématem setkání PS pro čtenářskou gramotnost

"Učitel věc veřejná" hlavním tématem setkání PS pro čtenářskou gramotnostDatum konání:
24.10.2023

Pracovní skupina na podporu čtenářské gramotnosti se sešla v úterý 24. 10. v 16 hodin. Hned v úvodu rezonovalo aktuální téma „učitel věc veřejná.“ Téměř kdokoliv může veřejně „beztrestně“ hodnotit práci učitele, kterého vlastně osobně ani nezná viz facebooková skupina „Líný učitel“. Také dnešní rodiče mají větší potřebu hodnotit práci učitelů, aniž k tomu mají odpovídající vzdělání a kompetence. Pedagogové se setkávají také s tzv. helikoptérovými rodiči, kteří své děti přepečovávají. Tyto děti pak mají problémy zvládat sebemenší zátěž.

Pracovní skupina se také věnovala tématu formativního hodnocení a umělé inteligenci.

Několik členů se v poslední době ve své škole setkalo s Českou školní inspekcí (ČŠI). Bohužel zkušenost učitelů je převážně negativní. ČŠI by měla být pro učitelský sbor partnerem a pomocníkem. V praxi však funguje jako orgán, který kritizuje a hledá chyby.

Členové se věnovali také otázce celkové morálky, přístupu rodičů, stravy, energetických nápojů, používaní mobilních telefonů a sociálních sítí.

IMG_3853.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů