Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Setkání PS pro matematickou gramotnost přineslo diskuzi se středoškolskými pedagogy

Setkání PS pro matematickou gramotnost přineslo diskuzi se středoškolskými pedagogyDatum konání:
23.2.2020

IMG_1094.jpgDalší setkání členů pracovní skupiny pro matematickou gramotnost, které se konalo v úterý 11. února, proběhlo v příjemné a tvůrčí atmosféře. V úvodu zazněla potěšující informace, že se do projektu MAP do pracovní skupiny na podporu čtenářské i matematické gramotnosti postupně zapojují i pedagogové z jičínského gymnázia.

Následovala diskuze mezi pedagogy druhého stupně základních škol se středoškolskou pedagožkou. Obě strany zajímalo, jak je nastavený rámcový vzdělávací program. Podle zkušeností pedagogů základních škol v praxi dochází k situacím, kdy studenti při přechodu na střední školy neznají některé kapitoly matematiky. Z diskuze vyplynulo, že opravdu některou látku na druhém stupni neprobírají (není již zařazena do RVP) nebo se s ní seznámí jen okrajově. V tomto ohledu plní pracovní skupina, která zastupuje jednotlivé stupně vzdělávacího systému, nenahraditelnou funkci. Na získané informace mohou učitelé ihned v praxi zareagovat.

Pracovní skupina se rovněž domluvila na uspořádání semináře, který se bude věnovat GeoGebře. Jde o vzdělávací program zaměřený na využití programu GeoGebra pro rozvoj matematické gramotnosti. Tento program je volně stažitelný a úspěšně se využívá ve výuce matematiky po celém světě. Obsah semináře umožňuje pedagogům rozšířit si zásobu námětů pro výuku nejen matematiky, ale i dalších předmětů. Termín semináře bude včas zveřejněn na webových stránkách.

Zápis z jednání najdete ZDE

Další setkání skupiny se uskuteční dne 21. 5. 2020


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů