Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Setkání PS pro matematickou gramotnost přineslo diskuzi se středoškolskými pedagogy

Setkání PS pro matematickou gramotnost přineslo diskuzi se středoškolskými pedagogyDatum konání:
23.2.2020

IMG_1094.jpgDalší setkání členů pracovní skupiny pro matematickou gramotnost, které se konalo v úterý 11. února, proběhlo v příjemné a tvůrčí atmosféře. V úvodu zazněla potěšující informace, že se do projektu MAP do pracovní skupiny na podporu čtenářské i matematické gramotnosti postupně zapojují i pedagogové z jičínského gymnázia.

Následovala diskuze mezi pedagogy druhého stupně základních škol se středoškolskou pedagožkou. Obě strany zajímalo, jak je nastavený rámcový vzdělávací program. Podle zkušeností pedagogů základních škol v praxi dochází k situacím, kdy studenti při přechodu na střední školy neznají některé kapitoly matematiky. Z diskuze vyplynulo, že opravdu některou látku na druhém stupni neprobírají (není již zařazena do RVP) nebo se s ní seznámí jen okrajově. V tomto ohledu plní pracovní skupina, která zastupuje jednotlivé stupně vzdělávacího systému, nenahraditelnou funkci. Na získané informace mohou učitelé ihned v praxi zareagovat.

Pracovní skupina se rovněž domluvila na uspořádání semináře, který se bude věnovat GeoGebře. Jde o vzdělávací program zaměřený na využití programu GeoGebra pro rozvoj matematické gramotnosti. Tento program je volně stažitelný a úspěšně se využívá ve výuce matematiky po celém světě. Obsah semináře umožňuje pedagogům rozšířit si zásobu námětů pro výuku nejen matematiky, ale i dalších předmětů. Termín semináře bude včas zveřejněn na webových stránkách.

Zápis z jednání najdete ZDE

Další setkání skupiny se uskuteční dne 21. 5. 2020


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů