Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > O setkávání asistentů pedagoga je zájem, následovat budou besedy s odborníky

O setkávání asistentů pedagoga je zájem, následovat budou besedy s odborníkyDatum konání:
19.2.2020

IMG_20200219_130127.jpgVe středu 19. února se uskutečnilo setkání asistentů pedagoga základních a mateřských škol ORP Jičín v prostorách ZŠ Železnická v Jičíně. Asistenti pedagoga hrají v českých školách nezastupitelnou roli při podpoře žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Cílem setkání skupiny proto bylo nabídnout prostor, kde mohou asistenti sdílet své zkušenosti a zároveň hledat pod odborným vedením řešení složitých situací. 

Setkání moderovala školní psycholožka Mgr. Gabriela Prodělalová, která působí na ZŠ Železnická v Jičíně a ZŠ K. V. Raise v Lázních Bělohrad. Setkání také podpořily Mgr. Alena Chudobová a Mgr. Veronika Brychtová z PPP Jičín, které nabídly cenné informace o možnostech spolupráce mezi školou, rodinou a asistenty pedagoga. Po úvodním seznámení pracovali účastníci ve skupinách formou mini workshopů na aktuální témata, s kterými se asistenti v práci potýkají. Zde si předávali své osobní zkušenosti, řešili již konkrétní témata, např. "moje místo v pedagogickém sboru", sdílení osobní praxe, kolik při práci dávám-kolik dostávám, specifika práce asistentů pedagoga dle stupně vzdělávání aj. Hovořilo se také o tom, kam až sahají kompetence asistenta a jak hodně má asistent žákovi pomáhat, jak řešit krizové situace, či jak komunikovat s pedagogem ve třídě.

Bylo to odpoledne plné zkušeností, ale také otázek a námětů, a proběhlo v přátelském duchu.                                                                  V závěru přítomní vyjádřili potřebu IMG_20200219_143038.jpgdalšího setkávání a sdílení konkrétních témat s možností je rozebrat více do hloubky. Hlavní manažerka projektu MAP Kamila Kabelková tedy přislíbila další podobné setkání pro skupinu dvaceti pěti asistentů a dále pak společně s paní psycholožkou připraví realizační tým MAP harmonogram dalších setkávání asistentů pedagoga s odborníky na vybraná témata.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů