Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > S online výukou v MS Teams jsme pomohli jedenácti školám

S online výukou v MS Teams jsme pomohli jedenácti školámDatum konání:
14.12.2020

Po zkušenostech z jarního období s distanční výukou bylo zřejmé, že se základní školy v tomto ohledu potýkají s mnoha technologickými problémy. V podzimním období, kdy jsme začali tušit, že doba opět spěje k výuce na dálku, byla základním školám v našem území nabídnuta pomoc pod heslem: „Každá aplikace je tak dobrá, jak dobrý je její uživatel. Pomůžeme vám stát se dobrými uživateli.“

Zavedení platformy Office 365 se službou MS Teams a seznámení s možnostmi, které nabízí pro výuku, připravil a zrealizoval s finanční podporou MAP Jiří Klíma, učitel VOŠ a SPŠ Jičín, který měl zkušenosti s podobnou podporou kolegů na vlastní škole z jara letošního roku. 

Jako první byla služba poskytnuta na školách ZŠ Kopidlno, ZŠ Sobotka, ZŠ Libáň, ZŠ Vysoké Veselí, ZŠ Valdice, ZŠ Bělohrad a ZŠ Jičíněves. Převážně do konce října pro ně byl zrealizován kompletní provoz online výuky, proškolení zaměstnanců a poskytnutí cenných pedagogických zkušeností včetně metodických pokynů.

Školení byla rozložena do čtyřech kurzů po cca hodině a půl.

  1. Jak vést online hodiny. Toto školení se týká problematiky synchronní výuky, využívání funkcí MS Teams pro tuto výuku a poskytnutí pedagogických postřehů a rad, jak pracovat s žáky během online konferencí.
  2. Práce se studijními materiály, zadáním a známkami. Druhý kurz představuje nejvhodnější způsoby, jak se dají poskytovat žákům studijní materiály, zadávat jim úkoly a zpětně vyžadovat jejich odevzdání. Obsahuje i doporučení pro prevenci s podváděním při odevzdávání úkolů.
  3. Práce s kvízy. Práci s formuláři a kvízy přibližuje třetí školení. Zároveň řeší otázku, jak efektivně a bez velké námahy řešit asynchronní výuku, jak nastavovat kvízy v rámci zadání.
  4. Aplikace Whiteboard (tabule). Seznamuje kolegy s prací v této aplikaci, která je schopna plnohodnotně nahradit interaktivní tabuli v online prostředí.

Na začátku listopadu pak proběhlo po dohodě s místostarostou Jičína Petrem Hamáčkem proškolení všech čtyřech jičínských základních škol, z toho na třech s přímou finanční podporou MAP. Přestože mnozí učitelé už s MS Teams nějaké zkušenosti měli, nakonec i tyto podrobnosti obohatily jejich využití aplikace směrem ke kvalitnější online výuce.

Školení, kterých se celkem zúčastnilo více než 650 pedagogů, získala od učitelů i ředitelů pozitivní zpětné reakce. Účastníci  oceňovali zejména přístup lektora - pedagoga, nikoli IT technika, veškerá problematika byla vysvětlena srozumitelně a funkčně s ohledem na vhodnou metodologii. Přínosem byl i osobní přístup s individuálním řešením dotazů.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů