Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PS pro financování uzavřela setkávání pracovních skupin v tomto roce

PS pro financování uzavřela setkávání pracovních skupin v tomto roceDatum konání:
8.12.2020

V době plné příprav na vánoční svátky se on-line sešla pracovní skupina pro financování. V úterý 8. prosince sdíleli své zkušenosti a starosti převážně ředitelé základních škol. Nikdo asi nepochybuje, že jejich úloha je již od jara 2020 nadmíru složitá a vyčerpávající. V posledních dnech řešili mnohá opatření, která souvisela s postupným návratem dětí zpět do školních lavic. Personálně museli posílit družiny, upravit rozvrhy, a to nejen vzhledem k nemožnosti dělit jednotlivé třídy, ale i v souvislosti s přísnějšími podmínkami ve školních jídelnách. Tam posílají své žáky dříve, na úkor vyučování, aby zajistili požadované rozestupy a co nejvíce zamezili kumulaci žáků. Pandemie covid-19 neomezila jen provoz školy jako takový, ale omezila i jejich příjmy za družinu, pronájem tělocvičen apod. Ředitelé bez rozdílu vyjadřovali slova díků ke svým zřizovatelům, kteří školy finančně podporují. Mimo tyto finance hledají jiné zdroje, které pomáhají k dalšímu rozvoji a vybavenosti jednotlivých škol. Administrativa spojená s vyhledáváním a zprocesováním jednotlivých výzev a dotací je však velmi časově náročná a mnohdy na úrok samotné pedagogické práce. Všichni vyjádřili lítost nad tím, že nelze plánovat ani organizovat žádné společenské, kulturní nebo sportovní akce jako jsou lyžařské kurzy nebo školy v přírodě.
Dalším tématem byly Šablony III, ze kterých není možné čerpat finanční prostředky na vzdělávání a rovněž zde chybí peníze na školní speciální pedagogy a školní psychology. Ti se tak dostávají do velmi nepříjemné nejistoty. V některých školách se po dlouhém hledání podařilo najít tyto odborníky, o které by tímto mohly záhy zase přijít.
Pracovní skupina vyjádřila zájem o navazující kurz, na právě probíhající kurz Ředitel koučem. Mimo jiné proběhlo krátké zhodnocení distanční výuky, která se již stabilizovala a zároveň se pro některé pedagogy ještě více zkomplikovala v situaci, kdy musí zajistit nejen prezenční ale i distanční výuku.
Přejeme všem klidné svátky vánoční, do nového roku 2021 hodně zdraví a síly čelit novým výzvám. Po Novém roce se sejdeme v úterý 2. února 2020.

Rádi bychom uvítali nové členy této pracovní skupiny. Chcete se připojit? Ozvěte se nám.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů