Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PS pro matematickou gramotnost si online výuku chválí

PS pro matematickou gramotnost si online výuku chválíDatum konání:
22.5.2020

V úterý 19. května se v 16 hodin sešli členové pracovní skupiny na podporu matematické gramotnosti, aby sdíleli své dosavadní zkušenosti s distanční výukou. Do videokonference se připojilo dvanáct členů. Pro většinu z nich je tato forma „setkání“ v současné době běžnou praxí. Hojně ji využívají v komunikaci se svými žáky. I v matematice se učí přes MS Teams, JitsiMeet, Skype atd. Pokud žák nemá dostatečné IT vybavení, učitelé se snaží učivo předávat i v papírové podobě. Během setkání došlo k výměně užitečných odkazů na různé webináře, zajímavé výukové servery a stránky k procvičování učiva. Pedagogové se shodli na tom, že by nabité znalosti a zkušenosti z distanční výuky rádi využívali i v době, kdy se děti vrátí do lavic, např. v případě dlouhodobé nemoci žáka, k procvičování učiva, testování (Forms), apod. Touto novou situací se učitelé velmi posunuli dopředu.

Členové odsouhlasili nový termín semináře Geogebry, který povede V. Havelková a který se uskuteční na podzim 1.10.2020 Podrobnosti najdete v nejbližší době na našem webu v sekci Vzdělávací aktivity.

Pracovní skupina hledá další zájemce, kteří by se zapojili a pomohli tak posouvat vzájemnou komunikaci a podporu v oblasti matematické gramotnosti. Velmi vítaní jsou i zástupci mateřských školek.

Další setkání se uskuteční dne 20.10.2020 od 16 hod.

Zápis z jednání najdete ke stažení ZDE.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů