Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aktuální situaci na školách hodnotila i PS pro financování

Aktuální situaci na školách hodnotila i PS pro financováníDatum konání:
20.5.2020

Ve středu 13. května se sešli čtyři členové pracovní skupiny pro financování.  Ředitelé základních škol prostřednictvím videokonference řešili především aktuální záležitosti, které se týkají částečného návratu dětí do škol. 

Jedním z témat byla Vyhláška MŠMT „Ochrana zdraví a provoz ZŠ v období do konce školního roku 2019/2020“. Požadavky a informace ze strany ministerstva se neustále mění. Pokyny, které vydalo, jsou pouze doporučující a veškerá tíha zodpovědnosti je na ředitelích. Minimálně z hygienického hlediska by ale měla být vyhláška závazná pro všechny. Nákup hygienických prostředků financují zřizovatelé ze speciálního krizového účtu. Bohužel některé firmy zneužívají situace a ochranné prostředky jsou předražené.

Dalším tématem, kterým se skupina zabývala, je úmysl Královéhradeckého kraje udělovat  certifikáty školám, kde se podařilo rozjet online výuku. Hodnocení by mělo probíhat na základě daných kritérií. Ředitelé se shodli, že jim to přijde nesmyslné a do certifikace se jako školy zapojovat nebudou. Takové hodnocení je dle účastníků diskuze velmi komplikované.

Všechny školy vedou distanční výuku na 1. i 2. stupni ZŠ. Učitelé, i ti, co nepracují on-line, odvádí kvalitní práci. Největší překážkou je asi nedostatečná vybavenost učitelů notebooky a bez vyřešení této komplikace se distanční výuky dopředu neposune.Důležitá je zpětná vazba učitel – dítě - rodič, a to, že se podařilo podchytit všechny děti.

Bude velmi náročné souběžně zvládat prezenční i distanční výuku. Někteří druhostupňoví učitelé budou muset do školy a podpořit personálně kolegy na 1. stupni ZŠ. Škol se může negativně dotknout pokles příjmů z pronájmů tělocvičen, příjmů z plateb za družinu, apod. Je možné, že budou muset žádat zřizovatele o navýšení finančních prostředků.

Ředitelé byli informování o probíhajících výzvách v MAS Brána do Českého ráje a OPS Český ráj z Programu rozvoje venkova, v rámci kterých lze podpořit investiční potřeby škol, které jsou uvedeny ve Strategickém rámci MAP.

Opět vyvstává otázka potřeby administrativní síly na vyřizování žádostí o dotace a výběrová řízení, které školy vypisují a které je velmi zatěžují.

Další setkání proběhne 6. 10. 2020.

Zápis z jednání najdete ke stažení ZDE.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů