Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Proběhlo poslední setkání PS pro matematickou gramotnost v tomto roce

Proběhlo poslední setkání PS pro matematickou gramotnost v tomto roceDatum konání:
12.12.2019

IMG_9383.jpgNaposledy v tomto roce se v úterý 10. prosince sešli členové pracovní skupiny pro matematickou gramotnost. Skupina se stále rozrůstá a čítá již 17 členů. Novou členkou se stala pedagožka ze Střední podnikatelské školy v Jičíně.

V prvé řadě proběhla kontrola úkolů z minulého setkání. Pozitivní zpětnou vazbu obdržela Mgr. H. Kubová, která v listopadu uvítala ve svých hodinách matematiky zájemce o Hejného metodu, kterou vyučuje. Následovala debata o připravenosti žáků v matematice při přestupu na střední školy. Otevřelo se i téma návaznosti učebních osnov (ŠVP) a provázanosti mezi mateřskými, základními a středními školami. Zde se všichni zástupci jednotlivých vzdělávacích stupňů shodli, že kvalita znalostí a dovedností dětí se v posledních letech zhoršuje, a že mezi jednotlivými stupni není dostatečná provázanost a mnohdy se objevují i mezery - učivo nenavazuje. V neposlední řadě se pracovní skupina pro matematickou gramotnost inspirovala a ráda by uspořádala vícehodinové semináře na podporu matematické gramotnosti. Úkolem nyní bude najít vhodné lektory. Pokud se to podaří, seminář by se měl uskutečnit v květnu 2020.

Zápis z jednání najdete ZDE.


Další setkání proběhne dne 11. 02. 2020.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů