Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Proběhlo další setkání Pracovní skupiny pro rovné příležitosti

Proběhlo další setkání Pracovní skupiny pro rovné příležitostiIMG_1955.jpgDalší setkání pracovní skupiny pro rovné příležitosti proběhlo v úterý 25. února. S radostí jsme ve skupině nově přivítali pedagožku z jičínské základní školy, která v pracovní skupině zatím neměla zastoupení. 
V úvodu setkání vedoucí skupiny J. Jirásko prověřil splnění úkolů z minulého setkání. Jedním ze splněných cílů je uspořádání semináře k rozvoji kognitivních dovedností podle prof. R. Feuersteina "Jak naučit žáky myslet a učit se". Ten v Jičíně proběhne ve dvou termínech. Zatím je možné přihlašovat se na první z nich - pátek 20. března. Více informací najdete ZDE
Členové byli také informováni o setkání asistentů pedagoga, které proběhlo 19. února. Jednalo se o setkání, které vzbudilo velký zájem a zároveň velmi dobrou zpětnou vazbu od účastníků. Vzhledem k vysoké poptávce je v úvaze ještě jedno takové setkání pro další zájemce. Následně budou navazovat odborné semináře na vybraná témata, která asistenty pedagoga nejvíce zajímají. 

Na pracovní skupině následně vystoupila za tým MAP II Ludmila Bretová, která prezentovala výsledky dotazníkového šetření týkajícího se rovných příležitostí v mateřských školách. Diskuze byla vedena zvláště ohledně financování stravování ve školách a cen mimoškolních aktivit, jako jsou lyžařské kurzy, plavání apod.  Z výsledků dotazníků a následné diskuze lze říci, že rovné příležitosti u mateřských škol v regionu jsou nastaveny v normě a není nutné v tomto ohledu nastavovat změnu. 


Bližší informace k proběhlé diskuzi, prezentaci i zápis z jednání najdete ke stažení ZDE.

Další setkání se uskuteční 28. dubna 2020. 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů