Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pracovní skupina pro čtenářskou gramotnost se zabývala tématem přechodu žáků ze ZŠ na SŠ

Pracovní skupina pro čtenářskou gramotnost se zabývala tématem přechodu žáků ze ZŠ na SŠDatum konání:
22.10.2019

IMG_8186.JPGV úterý 22. října se tento rok naposledy sešla pracovní skupina pro čtenářskou gramotnost. Velkým obohacením pro skupinu je nový člen - pedagožka českého jazyka ze střední odborné školy VOŠ a SPŠ Jičín. 
Hned v úvodu proběhla tedy vzájemná diskuze učitelů ze druhého stupně a středoškolské pedagožky. Pedagogy zajímalo, zda jsou děti ze základních škol v českém jazyce dostatečně připravené na střední školy. Zda je rozsah učiva, který zvládají dostačující, nebo by v některém směru bylo možné učivo přesunout do osnov středních škol.

Vedoucí pracovní skupiny znovu připomněl hlavní cíle čtenářské gramotnosti. Prvním úkolem je děti naučit číst. Dalším krokem je, že by děti měly čtenému textu porozumět. Důležitá je nabídka a výběr kvalitní literatury a následná práce s textem.

Učitelé budou mít příležitost posílit své kompetence a dovednosti v oblasti čtenářské gramotnosti na dvoudenním vzdělávacím semináři, který proběhne v únoru 2020.

Zápis z jednání najdete ZDE

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů