Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Online se setkalo téměř třicet zástupců škol našeho regionu

Online se setkalo téměř třicet zástupců škol našeho regionuDatum konání:
5.10.2020
Datum ukončení:
11.10.2020

Plánované setkání koordinátorů základních a mateřských škol z území proběhlo v pondělí 5. října nakonec online. Zúčastnilo se ho 26 zástupců našich škol. 

Hlavní část setkání tvořil seminář společnosti ITveskole.cz zaměřený na aktuální informace ohledně distanční výuky, která je od začátku školního roku pro žáky povinná, a to i pro děti předškolní. Lektor Luděk Heinz představil metodická doporučení pro vzdělávání distančním způsobem a dal ředitelům doporučení, jak školu na distanční výuku připravit. Kromě technického zajištění je důležité, aby se škola rozhodla pro jednotné online prostředí dostupné pro pedagogy, žáky i rodiče. Podstatným bodem pro zvládnutí online výuky je také online dostupný výukový obsah propojený s interaktivní technikou, webkamerou a mikrofonem ve třídách i z domova. Součástí semináře bylo i představení, jaké mají školy možnosti financování pro technické zajištění výuky na dálku. Praktickou část semináře pak tvořila ukázka, jak vypadá práce s prostředím, které nabízí MS Teams a Google meet.

Po skončení semináře, přišli na řadu informace k projektu MAP. Ludmila Bretová za realizační tým prezentovala nejnovější informace ohledně projektu a představila aktivity, které MAP plánuje pro nejbližší období. Novinkou je například pomoc školám se zavedením a využíváním MS Teams pro distanční výuku, nebo sběr příkladů dobré praxe právě s distanční výukou v našem regionu. Koordinátoři mají také možnost seznámit se s výsledky evaluačních dotazníků ze srpna a září 2020 a s vyhodnocením vzdělávacích akcí 18/19 a 19/20. Všechny tyto informace jsou už nyní na našem webu, nebo je najdete spolu s dalšími aktualitami z projektu v novém bulletinu Vzděláváme(se) na Jičínsku

K závěru byli koordinátoři vyzváni, aby se nebáli obrátit na tým MAP s jakýmkoliv návrhem na aktivity, vzdělávací akce či pomoc v následujících měsících. Budeme rádi za jakoukoliv komunikaci či zpětnou vazbu, abychom mohli být školám dobrým partnerem. 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů