Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mapovali jsme, jak si stojí naše území v nastavení rovných příležitostí na školách

Mapovali jsme, jak si stojí naše území v nastavení rovných příležitostí na školáchDatum konání:
30.9.2020

V lednu a únoru roku 2020 proběhlo na mateřských a základních školách našeho území dotazníkové šetření týkající se nastavení rovných příležitostí ve vzdělávání. S výsledky dotazníků pak pracovala Pracovní skupina pro rovné příležitosti, aby situaci zhodnotila a navrhla opatření, která přispějí k tomu, aby mělo každé dítě bez ohledu na zdravotní stav či sociálně-ekonomické prostřední rodiny možnost kvalitně se vzdělávat. 

Výstup s výsledky šetření i stanovisky PS pro rovné příležitosti

Vývoj situace budeme nadále sledovat a zhodnotí se dalším šetřením, které proběhne v období říjen až listopad 2021 a jeho předmětem bude sběr dat za školní rok 2019/2020 a 2020/2021. Po porovnání výsledků bude zřejmé, jak se situace dále vyvíjí a přistoupíme případně k dalším doporučením směrem k MŠMT, zřizovatelům i ředitelům škol. Výsledky budou také prodiskutovány s pedagogy, aby byly naše závěry a hodnocení co nejvíce propojeny s činností na školách.

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů