Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > JAK NA MONTESSORI V MATEŘSKÉ ŠKOLE

JAK NA MONTESSORI V MATEŘSKÉ ŠKOLEDatum konání:
24.2.2024
Datum ukončení:
25.2.2024

JAK NA MONTESSORI V MŠ

Kdy: sobota 24. 2. 2024 od 9 do 18 hod. a neděle 25. 2. 2024 od 9 do 16 hod.

Kde:  V Montessori třídě na ZŠ, ul 17. listopadu 109, Jičín

Lektorka: Mgr. Dita Dlouhá

Dvoudenní seminář plný praktické inspirace pro každodenní život s dětmi ve školce. Na vlastním těle a konkrétně zažijete, jak naplnit vývojové potřeby dětí. V současném rychlém a technickém světě je právě naplnění vývojových potřeb dětí výzva. Potřebujeme přehodnotit, jaké vzdělávací metody ve školkách využíváme a co konkrétně tyto metody dnešním dětem přináší pro jejich budoucí život v 21.století.

Podporujeme u dětí kritické myšlení? Spolupráci? Výběr aktivit a dokončení? Sebeúctu? Umění se soustředit a nevzdat se při sebemenší námaze? Dovednost řešit konflikty?

Věk do 6 let je klíčový pro výstavbu jejich osobnosti i tříbení charakteru a lidství. Dnešní děti potřebují jistotu a zpevnění, aby ustály to, co je čeká.

Na semináři si ukážeme, co konkrétně potřebují dnešní děti, aby uspěly ve vzdělávání, uměly v životě spolupracovat a převzít odpovědnost. Seznámíme s aktivitami, které využíváme v Montessori programu ke zklidnění dětí, praktickému nácviku dovedností, rozvoji hrubé i jemné motoriky, soustředění i rozvoji smyslů. Zjistíte, proč předkládáme dětem číslice a písmenka už ve 4 letech a jaký to má všechno má smysl.

Chceme, aby se naše děti vzdělávaly snadno, lehce, zábavnou formou a zároveň byly ohleduplné a laskavé k sobě i k druhým. V Montessori víme, jak na to.

Čeká vás praktický vhled do přirozeného a zábavného Montessori programu pro děti do 6 let, kde děti jsou aktivními spolutvůrci vzdělávacího programu.

Seminář je zacílený na to, co může každý pedagog ve své třídě udělat proto, aby naplnil potřeby dětí a jejich radost z objevování našeho světa. Přijďte si pro inspiraci a moderní pohled na vzdělávání dětí!

Více o LEKTORCE:

Mgr. Dita Dlouhá

Rodačka z Jičína, která se za Montessori vzděláváním své dcery stěhovala do Prahy a Kladna. Má 20 let praxe v Montessori, prestižní vzdělání u mezinárodní Montessori organizace AMI pro věkové kategorie 0-3, 3-6 a 6-12 let, a dvouletý výcvik v Montessori terapie s německou speciální pedagožkou z Mnichovského centra Paprsek Lore Anderlik.

Provázela děti v Montessori jesličkách, školkách i škole. Několik let vedla národní organizaci Montessori ČR pro Montessori vzdělávání a soustředila se na vzdělávání a profesní rozvoj Montessori pedagogů. Organizovala výjezdy pro pedagogy do Montessori školek a škol po celé Evropě. Ví, jak program Montessori krok za krokem zavádět doma, ve školce i škole.

Před několika lety se rozhodla založit vlastní projekt Be Montessori, kde může tvořit vzdělávací programy šité na míru pro rodiče, pedagogy, školky a školy. Semináře a kurzy realizuje přímo v terénu v Montessori školkách a školách v Čechách a na Slovensku. Zároveň se ráda udržuje v praxi s dětmi a dojíždí do několika Montessori školek na tandemovou výuku. Vede Montessori terapie pro děti se speciálními potřebami v centru komplexní péče Mannaz v Kralupech nad Vltavou a psychologické poradenství pro děti i rodiny. Setkává se ve své terapeutické praxi s dětmi se speciálními potřebami a s jejich výzvami.

Je spoluautorka projektu Hurá čtu a vydavatelka publikací a jazykových materiálů pro první čtení a psaní pro děti předškolního a mladšího školního věku.

Když nepracuje, moc ráda chodí relaxovat do Prachovských skal.

Přihlašování na seminář prostřednictvím tohoto formuláře:


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů