Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Implementace informačních technologií do matematiky

Implementace informačních technologií do matematikyDatum konání:
12.9.2023

Letní prázdniny jsou za námi a stejně tak jako se rozjel nový školní rok, zahájily svoji činnost i pracovní skupiny v projektu MAP III.

První skupinou, která se po prázdninách sešla 12.9. 2023, byla pracovní skupina na podporu matematické gramotnosti. Byla posílena o novou členku ze ZŠ Bodláka a Pempelišky, o. p. s.

V úvodu členové nasdíleli své zážitky z odpočinkových dnů a následně se rozjela debata k tématu smysluplné implementace informačních technologií do matematiky. Členové si vzájemně doporučovali vhodné webové stránky a aplikace, které lze využít a kde čerpat inspiraci. Učitelé se vcelku shodli, že po stránce vybavení notebooky nebo tablety jsou školy poměrně dobře vybaveny. Zároveň některé školy velmi oceňují „mobilní dobíjecí stanice“ pro tablety. Na řadě školách již mají i děti možnost využívat školní wifi na vlastních mobilních zařízeních k práci v hodinách. Trochu větší problém je sehnat do škol kvalifikované pedagogy na výuku informatiky.

V závěru setkání se učitelé podělili o své zkušenosti s novým trendem ve školách, a to tzv. druhým pedagogem ve třídách. Ten může „nahradit funkci“ asistenta pedagoga. Škola ho může získat na základě doporučení PPP nebo SPC.

V závěru si všechny dovolujeme jménem H. Kubové (ZŠ Bodláka a Pampelišky, o.p.s. pozvat na konferenci „Hejného metoda a její propojení s technikami kritického myšlení“, která proběhne 16. 10. 2023 na ZŠ Bodláka a Pampelišky v Robousích. Je určena pro pedagogy 1. stupně ZŠ. Více informací na najdete na HAMAT.

Další setkání se uskuteční v úterý 28.11.2023 od 16 hodin.

IMG_2620.jpg   IMG_2621.jpg

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů