Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Doporučení školského poradenského zařízení pro vzdělávání žáka se speciálními vzdělávacími

Doporučení školského poradenského zařízení pro vzdělávání žáka se speciálními vzdělávacímiDatum konání:
9.4.2024

Početná skupina asistentů pedagoga (PS AP) se setkala v úterý 9. 4. od 16 hodin. V úvodní části se členové vyjadřovali k vizi, prioritám a cílům projektu, který ve stávajícím znění odsouhlasili.

Dále pak V. Brychtová (SPC Jičín) na základě poptávky přinesla zprávu, kterou vystavují v pedagogicko-psychologické poradně (PPP) nebo speciálně pedagogickém centru (SPC).  V PPP mají v péči děti s poruchami chování (ADHD atd.), poruchami učení, děti nadané, cizince, a také vyšetřují školní zralost. V SPC poskytují péči dětem s PAS (poruchy autistického spektra), vadami řeči, mentálním postižením.

Jedná se o „Doporučení školského poradenského zařízení pro vzdělávání žáka se speciálními vzdělávacími potřebami ve škole“, se kterou se seznamují i asistenti pedagoga. Ne vždy však jsou asistenti obeznámeni, co jednotlivé kolonky znamenají. V. Brychtová poskytla ucelené informace, co ve zprávě najdeme a co které označení znamená.

Následně proběhla diskuse k tématům jako je volba metody čtení, používání gumovacího pera nebo budování bezpečného prostředí po nástupu dětí do prvních tříd.

Další setkání proběhne 10. 9. 2024 od 16:00 hodin.  PS AP se bude věnovat tématu „portfolio žáka“.  

    IMG_9120.jpg          IMG_9121.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů