Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Matematická a čtenářská pregramotnost a následná kontinuita na základní škole - téma PS MŠ

Matematická a čtenářská pregramotnost a následná kontinuita na základní škole - téma PS MŠDatum konání:
26.3.2024

Pracovní skupina určená zejména pro pedagogy mateřských škol se sešla v úterý 26. 3. v počtu 17 členů. Hlavním tématem je matematická a čtenářská pregramotnost a následná kontinuita na základní škole. Jelikož je to velmi důležité, členové se dohodli na další schůzce nasdílet metody a praktické ukázky, jak s dětmi pracují, a 24. 9. přizvat ke „kulatému stolu“ také pedagogy z prvních tříd.

Další otázkou zůstává, jak předávat informace z mateřských škol do škol základních. Učitelky MŠ by mohly poskytnout cenné postřehy o dítěti, tak aby učitel v první třídě mohl na jejich práci navázat a měl již povědomí, co může od dítěte očekávat, jak s ním komunikovat příp. jaké má dítě specifické potřeby. Určitě by to pomohlo k lepší vzájemné adaptaci na školní prostředí.

Do školní přípravy se řadí také tzv. přípravné třídy, které však nejsou určeny dětem, které nejsou „zralé“ v daném roce na nástup do prvních tříd a které během dalšího roku v mateřské škole tzv. dozrají. Hlavním vzdělávacím cílem přípravné třídy je všestranný rozvoj každého dítěte, a především jeho fyzická i psychická připravenost na vstup do první třídy, tak aby nebyl ohrožen školním neúspěchem hned v počátku.

Někteří rodiče volí Montessori vzdělávání, které v Jičíně zajišťuje 1. ZŠ. Přípravné kurzy Montessori pro děti 4-6 let vede M. Papaziánová. Přejeme všem dětem a rodičům hodně štěstí a radosti při zápisech do prvních tříd.

Další setkání PS MŠ se uskuteční 11.6.2024 od 16:00 hodin.

IMG_8569.jpgIMG_8571.jpg

 

IMG_8570.jpg                                  IMG_8572.jpg

 

    

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů