Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Bouře nápadů v PS Kreativní

Bouře nápadů v PS KreativníPracovní skupina kreativní (PS kreativní) je jednou z podskupin tzv. pracovní skupiny moderní didaktické formy. Úterý 29. 2. byl ten nevšední datum, kdy se sešli členové skupiny, která má již v názvu, že bude kreativní, a to se bezesporu naplnilo.

Třináct účastníků si nejprve vyslechlo základní informace o projektu MAP IV a náplni této PS. Když byly splněny formality, rozjela se „bouře“ nápadů, jak podpořit vzdělávání a kreativitu dětí i dospělých.

Jedná se třeba o muzejní kufříky a jejich využití nejen pro školy, ale také pro širokou veřejnost včetně turistů, což je jeden z projektů, na kterém pracuje Regionální muzeum a galerie Jičín. Questing na téma "židovství" je další z výzev, která zatím hledá svoji podobu. Hlavní myšlenkou setkání byl návrh vytvořit regionální učebnici, případně pracovní listy v rámci místně zakotveného učení. Ta by mohla obsahovat např. církevní, přírodní památky, architekturu, místní pokrmy nebo také historii zločinu. Určitě by se na ní mělo podílet více škol dle svého zájmu a zaměření.

Dalším nápadem je vyhlášení soutěže o maskota MAPu, do které se můžou zapojit všechny školy v ORP Jičín. Uvidíme, jak se podaří PS kreativní, své nápady realizovat.

IMG_7291.jpg   IMG_7292.jpg   

IMG_7293.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů