Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Vzdělávací akce > Víkendový seminář Kritického myšlení s Ninou Rutovou

Víkendový seminář Kritického myšlení s Ninou RutovouDatum konání:
3.11.2017
Datum ukončení:
5.11.2017

Po úspěšném semináři Kritického myšlení ze dne 18. 05. 2017 zveme ředitele a pedagogy základních i mateřských škol na další setkání s lektorkou Ninou Rutovou. Víkendový program se uskuteční od pátku do neděle 3. - 5. listopadu v Bukvici nedaleko Jičína. 

Obsah kurzu 

Hlavním cílem kurzu je nabídnout metody aktivního učení využitelné právě ve vašem předmětu, společně s vámi vytvořit zásobník lekcí (hodin), které jsou ověřené praxí, a umožnit vám sdílet zkušenosti s kolegy. Kurz je prožitkový - vše si nejprve zkusíme v tzv. modelových lekcích. Poté budeme lekce analyzovat z hlediska jejich využití ve škole. Obsahem modelových lekcí budou témata z různých předmětů.

  • třífázový model učení E-U-R ve všech předmětech
  • portfolio jako nástroj hodnocení
  • metody: skládankové učení, kostka, pětilístek, diamant, čtení s otázkami, čtení s předvídáním, volné psaní, myšlenková mapa, záznam odhadu, I.N.S.E.R.T., pyramida údajů, srovnávací tabulka, Vennův diagram, záznamy z učení, T-graf, řízené čtení, třífázový rozhovor, párové čtení/párové shrnutí, pera doprostřed atd.

Termín a místo konání 

Pátek 3. listopadu - neděle 5. listopadu
Obec Bukvice

Předpokládaný začátek v pátek v 17:00
Předpokládaný konec v neděli po obědě. 
Změny vyhrazeny.

Seminář je pro účastníky zdarma. Ubytování i stravování pro účastníky zajištěno v penzionu Kovárna v Bukvici. 

Lektorka

Nina Rutová je lektorka dalšího vzdělávání pro pedagogy, stálá spolupracovnice Kritického myšlení, z.s., Knihovny Václava Havla, metodička programů Člověka v tísni. Momentálně působí především jako mentorka ve čtenářských klubech (Nová škola, o.p.s), spolupracuje s nakladatelstvím Mladá fronta a nakladatelstvím Petrkov.

Přihláška pro zájemce

Prosíme o závazné přihlášení na víkendový termín 3. - 5. 11.2017. 

UPOZORNĚNÍ - kapacita kurzu je naplněna. Pokud máte zájem být vedený jako náhradník, sdělte nám Váš zájem zúčastnit se semináře na email map@otevrenezahrady.cz. V případě uvolnění místa bychom Vás informovali emailem. 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů