Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Vzdělávací akce > Seminář Storytelling - Naučte se vyprávět

Seminář Storytelling - Naučte se vyprávětDatum konání:
8.10.2020

akt. - kapacita semináře byla naplněna, již není možné se přihlásit

Storytelling - Naučte se vyprávět


Čtvrtek 8. října 
Knihovna Václava Čtvrtka, Jičín 
MgA. Martin Hak 

Program pro žáky

Pedagogům z ORP Jičín nabízíme zúčastnit se svými třídami 45 minutového programu s Martinem Hakem v dopoledních hodinách,002-Vypravěč-Martin-Hak-2014.jpg      a to v těchto časech: 

8:00 - kapacita 2 třídy
9:00 - kapacita 2 třídy
10:00 - kapacita 2 třídy
11:00 - kapacita 2 třídy

Program je určený pro žáky 3. tříd a výše - možné i pro SŠ (bude přizpůsoben konkrétní věkové kategorii). V nabídce je množství nejrůznějších příběhů, se kterými lektor může po představení s dětmi nadále pracovat. Děti uvidí práci s textem a hlasem. Uvidí vypravěčské techniky přímo v praxi. Vše mohou nadále zúročit ve svých vlastních vypravěčských pokusech (a přihlásit se v knihovně do soutěže Čteme všichni - vypráví jen někdo).

Paní učitelky se mohou hlásit na mail vzdelavani@otevrenezahrady.cz nebo na sehnalova@knihovna.jicin.cz,popř. telefonicky přímo v knihovně na tel 493 532 833. 

Seminář pro pedagogy 

... abyste mohli ještě lépe pečovat o vztahy ve třídě a s žáky, učit v souvislostech, využívat v procesu učení emoce k lepšímu zapamatování, rozvíjet s žáky v kterémkoliv předmětu i slovní zásobu, schopnost empatie, představivost, fantazii. Kurz pro pedagogy zaměřený na práci s příběhy ve škole.

Čtvrtek, 8. října
14:00 - 17:00

Seminář je pro účastníky z ORP Jičín zdarma. Prosíme o včasné přihlášení

Lektor

Velryba_3.pngMgA. Martin Hak (*1974)

... je vypravěčem příběhů. Těch svých, těch, které se staly jiným, i těch, které se nikdy nestaly. Jeho dětským přáním bylo stát se archeologem a sám říká, že se mu to celkem splnilo. V Martinově představě archeolog občas pečlivě vyhloubí díru do minulosti, sedne tam a hledí na zbytky, které přetrvaly. Skládá úlomky, představuje si možnosti, hledá souvislosti. Je-li archeolog také vypravěčem, dovede způsobit, aby obrazy ze světa jeho představ prošly do světů dalších. A to není čarování, ale řemeslo. Martin se živí živým vyprávěním. Vede kurzy, dílny i osobní tréninky zaměřené na vyprávění nebo obecněji na práci s příběhem. Pracuje s rodiči, učiteli, knihovníky, s lidmi, co vedou lidi, s divadelníky, psychology, básníky, lektory či faráři. Věří, že příběh a jeho živé vyprávění je tím nejúžasnějším dorozumívacím prostředkem a že vypravěčské řemeslo je tu pro ty, které dorozumívání zajímá víc než komunikace. 
Více najdete na webu https://www.vypravec.com/

Přihláška na seminář pro pedagogy

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů