Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Vzdělávací akce > Seminář Čteme s nečtenáři

Seminář Čteme s nečtenářiDatum konání:
23.4.2021

Seminář Čteme s nečtenáři

Jak rozvíjet čtenářské dovednosti
u dětí ve věku 4-6 let 

Unikátní program práce
s beletristickou i naučnou knihou 

Propojení zážitku z knihy
s vlastními  zkušenostmi a znalostmi 

Zajímavé a podnětné otázky k textu
a další smysluplné aktivity

Akce přesunuta z listopadu 2020 proběhne v novém termínu online 

23. dubna 2021 
09:00 - 14:00
Přihlášené zájemce z listopadu 2021 evidujeme a budou osloveni emailem, v případě uvolnění místa bude přihlašování zpřístupněno případným novým zájemcům.

Anotace 

Na semináři se seznámíte s několika metodami aktivního učení, které rozvíjejí kritické myšlení a čtenářskou gramotnost. Osvojené metody vám pomohou vést děti nejen ke kritickému myšlení, ale i k pozornému naslouchání a porozumění textu. Ukážeme vám první kroky, které vedou k získání čtenářských dovedností (např. vizualizace, předvídání, hledání souvislostí). Představíme různorodé postupy, jak dosáhnout toho, aby si děti přirozeně, nenásilně a s radostí dovednosti natrénovaly a neztratily radost a potěšení z příběhů i poznání.

V modelových lekcích se zabýváme tématy, která jsou blízká dětem předškolního a raně školního věku. Ukážeme si, jaké možnosti nám skýtá hlasitá četba, diskuse či promyšlené a zacílené sledování filmu k danému tématu. Všechny metody a techniky budeme modelovat, vyzkoušíte si je a společně je rozebereme.

Lektorky

Mgr. Kateřina Šafránková

Safrankova-e1587291148492-300x300.jpgS kritickým myšlením je spojena celá moje pedagogická kariéra. Pracovala jsem jako učitelka českého jazyka na gymnáziu, šéfredaktorka časopisu Kritické listy, expertka na čtenářství a čtenářskou gramotnost v různých projektech. Nyní jsem certifikovanou lektorkou a koordinátorkou programu RWCT, ředitelkou Kritického myšlení, pedagogickou konzultantkou v několika školách (v Litvínově, Chýni, Krnově), nakladatelkou (www.nakladatelstvi-safran.cz), členkou týmu čtenářského kontinua v projektu Pomáháme školám k úspěchu a vášnivou čtenářkou.

 

 

Mgr. Květa Krüger

Kruger2.jpgMoje pedagogická práce je od počátku velmi různorodá a zajímavá. Působila jsem na různých typech škol (například na velké sídlištní škole i na židovské škole v centru Prahy), učila jsem děti malé i starší, pracovala jsem s dětmi nadanými i s dětmi se specifickými potřebami. Postupně jsem byla učitelkou, zástupkyní ředitele, lektorkou a pedagogickou konzultantkou. V práci konzultantky mohu zúročit všechny své předchozí zkušenosti a díky kontaktu s mnoha skvělými učiteli a kolegy se stále učím novým dovednostem. V současné době působím čtvrtým rokem v ZŠ T. Šobra v Písku, na Gymnáziu Na Zatlance v Praze a v dalších školách. Odborně se zajímám se o čtenářství a ráda čtu.

 

Přihláška

Na seminář se aktuálně nedá přihlásit. V případě dotazů nás kontaktujte na vzdelavani@otevrenezahrady.cz 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů